Już za tydzień w warszawskim COS Torwar rozpoczną się LIEBHERR 2020 ITTF European Table Tennis Championships. W czasie czempionatu nie zobaczymy obrończyni tytułu Indywidualnej Mistrzyni Europy – Li Qian.

Podczas treningu w czwartek 11 czerwca, Li Qian uległa kontuzji w postaci podwichnięcia prawego stawu skokowego. Zgodnie z sugestią lekarza, Li Qian czeka 10-dniowa przerwa w treningach i rehabilitacja. W związku z planowanym startem w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, niezwykle ważne jest pełne wyleczenie urazu – mówi Zbigniew Nęcek, trener żeńskiej kadry Polski.

Warto przypomnieć, że polskie reprezentantki mają zapewniony start w Tokio. Do Japonii polecą trzy zawodniczki: Natalia Partyka, Natalia Bajor i miejmy nadzieję ciesząca się ówcześnie dobrym zdrowiem i dyspozycją Li Qian. Igrzyska rozpoczną się już 23 lipca.

Z powodu kontuzji w Warszawie nie zobaczymy również utytułowanego zawodnika Białorusi, wielokrotnego Mistrza Europy, wicemistrza świat – Vladimira Samsonova.

Mistrzostwa w Warszawie rozpoczną się we wtorek 22 czerwca i potrwają do niedzieli 27 czerwca. W składzie biało-czerwonych wystąpią: Natalia Partyka, Natalia Bajor, Katarzyna Grzybowska-Franc, siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn, Jakub Dyjas, Marek Badowski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik oraz Miłosz Redzimski.