Ze zmiennym szczęściem radzili sobie w poniedziałkowy poranek przy stołach w Monachium reprezentanci Polski. Z trójki biało-czerwonych, swoje spotkania eliminacyjne podczas Mistrzostw Europy, wygrał tylko jeden.

Trzeci dzień turnieju w Niemczech rozpoczął się od drugiej sesji kwalifikacji grupowych do turnieju głównego gry pojedynczej. Przy stołach pojawili się Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Miłosz Redzimski. Zwycięstwo zanotował tylko najmłodszy z nich.

Miłosz Redzimski, który w pierwszej połowie 2022 roku zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej, pokonał Mihaia Bobocicę 3:1 (8:11, 11:8, 11:4, 11:4) i ma na swoim koncie już dwa triumfy w grupie 14. We wtorek, na zakończenie eliminacji, Polak zmierzy się z Łotyszem Danielsem Kogansem, który w Monachium nie wygrał jeszcze seta.

Porażki w porannych poniedziałkowych meczach zanotowali pozostali reprezentanci naszego kraju. Samuel Kulczycki przegrał gładko z Csabą Andrasem z Węgier 0:3 (9:11, 4:11, 7:11), a Kubik uległ Peterowi Hribarowi (Słowenia) 1:3 (12:10, 9:11, 6:11, 8:11). Obydwaj biało-czerwoni mają na swoich kontach po jednym zwycięstwie i jednej porażki.

Maciej Kubik starciem ze Słoweńcem zakończył zmagania eliminacyjne. Samuela Kulczyckiego czeka jeszcze we wtorek konfrontacja z Litwinem Kestutisem Zeimysem.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.