Katarzyna Węgrzyn, Natalia Partyka i Miłosz Redzimski zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach eliminacyjnych i awansowali do turnieju głównego Mistrzostw Europy w grze pojedynczej. Szansę na grę w „głównej drabince” zachowali jeszcze Samuel Kulczycki i Anna Węgrzyn.

Z kompletem zwycięstw triumfowali w swoich grupach eliminacyjnych Katarzyna Węgrzyn, Natalia Partyka i Miłosz Redzimski. Ten ostatni na zakończenie eliminacji wygrał zdecydowanie z Danielsem Kogansem z Łotwy 3:0. – Miłą niespodziankę sprawił w zmaganiach grupowych Miłosz Redzimski, który wygrał m.in. z doświadczonym i dobrze znanym w Grodzisku Mazowieckim Mihaiem Bobocicą – chwali nastoletniego reprezentanta Polski Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Szansę na grę w turnieju głównym zachowali jeszcze Samuel Kulczycki i Anna Wegrzyn, którzy solidarnie zostali sklasyfikowani na drugich miejscach w swoich grupach. We wtorek Kulczycki pokonał Kestutisa Zeimysa z Litwy 3:0, a Węgrzyn wygrała z Sanne De Hoop z Holandii również 3:0. Teraz naszych reprezentantów czeka udział w dodatkowych repasaż, które odbędą się jeszcze dziś.

O sporym pechu może mówić Maciej Kubik. Polak w swojej grupie eliminacyjnej zanotował jedno zwycięstwo i doznał jeden porażki. Pech w tym, że identycznym bilansem legitymowali się także rywale Kubika – Peter Hribar (Słowenia) i Loic Stoll (Szwajcaria). Po podliczeniu małych punktów okazało się, że z pierwszego miejsca do turnieju głównego awansował Słoweniec, a w dodatkowych repasażach zagra Szwajcar.

Żal mi Maćka Kubika, ponieważ w ostatnim czasie był w dobrej formie. Po raz kolejny przytrafiła mu się taka sytuacja, że odpada z turnieju przez gorszy bilans małych punktów – dodał Dryszel.

Dodatkowe repasaże z udziałem Samuela Kulczyckiego i Anna Węgrzyn zostaną rozegrane we wtorkowe popołudnie. Przypomnijmy, że już wcześniej grę w turnieju głównym mieli zapewnioną Jakub Dyjas i Natalia Bajor.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Wyniki wtorkowych spotkań Polaków:

gra pojedyncza – eliminacje grupowe:

kobiety:
gr. 8: Katarzyna Węgrzyn – Patricia Santos (Portugalia) 3:2 (11:4, 11:7, 7:11, 5:11, 11:7)
gr. 11: Anna Węgrzyn – Sanne De Hoop (Holandia) 3:0 (11:6, 11:5, 11:4)
gr. 22: Natalia Partyka – Mariona Munne (Hiszpania) 3:0 (11:5, 11:2, 11:9)

mężczyźni:
gr. 14: Miłosz Redzimski – Daniels Kogans (Łotwa) 3:0 (13:11, 11:3, 11:4)
gr. 17: Samuel Kulczycki – Kestutis Zeimys (Litwa) 3:0 (11:8, 11:5, 11:5)