Mistrzowie Polski w grze mieszanej z 2021 roku z Arłamowa – Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn awansowali w niedzielę do ćwierćfinału Mistrzostw Europy w grze mieszanej. Niestety z zawodów odpadła druga nasza para.

Kulczycki i Węgrzyn w 1/8 finału pokonali serbski duet Dimitrije Levajac/Izabela Lupulesku 3:1 (11:8, 9:11, 13:11, 11:6). Wcześniej, bo w pierwszej rundzie turnieju głównego, biało-czerwoni wyeliminowali z zawodów Liama Pitchforda i Ho Tin Tin z Anglii.

Do najlepszej „8” turnieju w Monachium nie zdołała awansować druga nasza para w grze mieszanej. Jakub Dyjas i Natalia Partyka w drugiej rundzie turnieju głównego zostali pokonani przez hiszpański mikst – Alvaro Robles/Maria Xiao. Reprezentanci Polski ulegli parze z Hiszpanii 0:3 (9:11, 14:16, 10:12).

W ćwierćfinale gry mieszanej rywalami Samuela Kulczyckiego i Katarzyny Węgrzyn będą rozstawieni z „dwójką” w tegorocznych mistrzostwach Ovidiou Ionescu i Bernadette Szocs. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 19:40 (stół 2).

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.