W gronie 32 sędziów w Mistrzostwach Europy w Monachium mamy swojego przedstawiciela, a jest nim Marcin Fidala, niedawno wybrany przewodniczącym Kolegium Sędziów Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

– Po raz 10 uczestniczę w Mistrzostwach Europy jako sędzia. W kontynentalnym turnieju mistrzowskim jestem po raz 3 – mówi Marcin Fidala, który od soboty sędziuje mecze w Niemczech.

W gronie sędziów są przedstawiciele Niemiec, Czech, Łotwy, Luksemburga, Szwecji, Austrii, Danii, Szwajcarii, Anglii, Belgii i Chorwacji.

Marcin Fidala jest sędzią międzynarodowym Blue Badge. Przygodę z sędziowaniem rozpoczął w 2006 roku, a dwa lata później przystąpił do pierwszego egzaminu na licencję sędziego PZTS. W 2016 roku przystąpił do egzaminu na sędziego międzynarodowego.

W Referee Team na MŚ w Monachium znaleźli się Greczynka Constantina Crotta, Anglik Stuart Sherlock, Niemiec Sven Weiland i Słowak Matej Hamran.

Finał ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w singlu w Houston sędziował Rafał Zlezarczyk. Był sędzią także finału MŚ w 2017 roku w Dusseldorfie.