Jedna zmiana nastąpiła w składzie reprezentacji Polski w grze mieszanej podczas rozpoczynających się 13 sierpnia Mistrzostwach Europy w Monachium.

– Sztab trenerski zadecydował w grze mieszanej wystąpią pary: Samuel Kulczycki/Katarzyna Węgrzyn i Jakub Dyjas/Natalia Partyka. Wcześniej rozważany był mikst w składzie Jakub Dyjas/Natalia Bajor – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Biało-Czerwoni mogą zgłosić dwa duety w tej konkurencji. Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn zwyciężali w Mistrzostwach Polski 3 razy z rzędu, od 2019 do 2021 roku. W tegorocznych IMP Samuel Kulczycki nie mógł wystąpić, a pod jego nieobecność Katarzyna Węgrzyn wywalczyła tytuł w parze z Maciejem Kubikiem.

Jakub Dyjas i Natalia Partyka już kilka razy razem startowali w Mistrzostwach Świata i Europy w grze mieszanej. Niedawno Jakub Dyjas zagrał wspólnie z Natalią Bajor w turnieju WTT Feeder w Budapeszcie. Pokonali reprezentantów Hongkongu Lee Ho Ching i Ho Kwan Kit 3:1 oraz przegrali z Węgrami Nandorem Esceki i Dorą Madarasz 1:3.

W singlu w ME w Monachium (13-21 sierpnia) zagrają: Natalia Bajor, Natalia Partyka, Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn oraz Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Miłosz Redzimski.

Z kolei w grze deblowej rywalizować będą: Wicemistrzowie Europy z 2021 roku z Warszawy Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck, byli Mistrzowie Europy Juniorów Maciej Kubik i Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski i Mołdawianin Vladimir Ursu, a także Natalia Bajor i Natalia Partyka, siostry Katarzyna Węgrzyn i Anna Węgrzyn.

W sztabie naszej reprezentacji są Tomasz Krzeszewski, Xu Kai, Marcin Kusiński, Zbigniew Nęcek i fizjoterapeuci Monika Szymańska, Michał Araźny.