W Monachium rozpoczynają się w sobotę Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym. Najważniejsze tegoroczne zawody na Starym Kontynencie będzie można na żywo oglądać w internecie i telewizji.

Transmisje na żywo z czterech stołów przez cały okres trwania mistrzostw w Monachium przeprowadzi telewizja internetowa Europejskiej Unii Tenisa Stołowego www.ettu.tv. Ponadto zmagania najlepszych zawodników i zawodniczek na Starym Kontynencie będzie można również oglądać na stronie internetowej TVP Sport – www.sport.tvp.pl (szczegółowy wykaz relacji w zakładce TRANSMISJE).

Najważniejsze momenty Mistrzostw Europy w Monachium pokaże na swojej antenie telewizja TVP Sport. Polski kanał sportowy, który dostępny jest naziemnej telewizji cyfrowej, pierwszą transmisję z Niemiec przeprowadzi w czwartek o godzinie 14:30. Kolejne relacje na żywo z Monachium zaplanowano na piątek (od godziny 18:50), sobotę (od godziny 14:35) i niedzielę (od godziny 13:40).

W Monachium wystartuje ośmioosobowa reprezentacja naszego kraju. W składzie naszej kadry na tegoroczne mistrzostwa znaleźli się: Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Natalia Bajor, Natalia Partyka, Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn.

Sztab szkoleniowy naszej reprezentacji podczas Mistrzostw Europy w Monachium tworzą Tomasz Krzeszewski, Xu Kai, Marcin Kusiński, Zbigniew Nęcek (trener personalny Natalii Bajor w ramach programu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 – decyzja Wydziału Szkolenia PZTS pod przewodnictwem Wiceprezesa PZTS ds. sportowych Zbigniewa Leszczyńskiego w uzgodnieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki), Michał Araźny (fizjoterapeuta) i Monika Szymańska (fizjoterapeutka).

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.