Ciekawie ułożyło się dla reprezentantów Polski losowanie kwalifikacji w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie. Na podstawie rozstawienia w turnieju głównym zagrają Jakub Dyjas, Daniel Górak, Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc.

Mistrz Polski Tomasz Lewandowski wylosował Rumuna Hunora Szocsa, Fina Otto Tennilę i swego dobrego znajomego Chorwata Tomislava Kolarka.

– Trenowaliśmy razem z Kolarkiem w Rzeszowie, ale bardzo mało grałem z nim na punkty. To zawodnik zawsze niebezpieczny, a Szocs ostatnio zagrał dobry World Tour i jest z nr 1 w naszej grupie. Ja mam nr 3 i nie jestem faworytem, ale gwarantuje walkę od 1 do ostatniej piłki – mówi Tomasz Lewandowski.

Patryk Zatówka ma aż 4 rywali we wtorkowo-środowych kwalifikacjach. Są nimi Marco Vannucci (San Marino), David Jonsson (Islandia), Tristan Flore (Francja) i Aliaksandr Khanin (Białoruś) z beniaminka Lotto Superligi Dojlidy Białystok.

Natalia Bajor zagra ze Stefanie Christensen (Dania), Marią Malaniną (Rosja) i Krasimirą Yovkovą (Bułgaria), a Klaudia Kusińska z Ilką Doval (Norwegia), swą przeciwniczką z ligowych rozgrywek Aliną Arlouskayą (Białoruś) i Ritą Fins (Portugalia).

W kwalifikacjach debla Tomasz Lewandowski/Patryk Zatówka czekają na rywali, a Natalia Bajor i Klaudia Kusińska zagrają z Belgijkami Margo De Graef/Eline Loyen. W mikście Tomasz Lewandowski i Klaudia Kusińska spotkają się ze szwajcarską parą Elia Schmid/Rahel Aschwanden.

Turniej główny od 20.10, a grać w nim będą w singlu Jakub Dyjas, Daniel Górak, Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc, deble Jakub Dyjas/Daniel Górak i Katarzyna Grzybowska-Franc/Natalia Partyka oraz mikst Katarzyna Grzybowska-Franc/Jakub Dyjas.

Odnośniki zewnętrzne

1. Mistrzostwa Europy 2016 – oficjalna strona
2. Mistrzostwa Europy 2016 – program minutowy
3. Mistrzostwa Europy 2016 – plan transmisji w Eurosporcie
4. Mistrzostwa Europy 2016 – program i wyniki gier
5. Mistrzostwa Europy 2016 – transmisja internetowa