Z jednym złotym i trzema brązowymi medalami wrócili z Mistrzostw Europy U21 w Kluż-Napoka reprezentanci Polski. W klasyfikacji medalowej biało-czerwoni zmagania zakończyli na drugim miejscu!

Podczas szóstych w historii Mistrzostw Europy U21 (europejski czempionat w tej kategorii wiekowej rozgrywany jest od 2017 roku) złoty medal w grze pojedynczej mężczyzn wywalczył Samuel Kulczycki. Na najniższym stopniu podium w zmaganiach singlowych stanął Miłosz Redzimski, który w półfinale przegrał właśnie z Kulczyckim.

Na podium w Kluż-Napoka znalazły się również dwie nasze pary deblowe. Brązowe medale w Rumunii wywalczyli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos.

To był bardzo udany występ naszych reprezentantów w Kluż-Napoka. Nigdy wcześniej nie przywieźliśmy tylu medali z Mistrzostw Europy do lat 21. Warto jednak zauważyć, że dorobek medalowy naszej kadry mógł być jeszcze większy. Bliskie medalu w grze pojedynczej były siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn. Szczególnie żałuję przegranego spotkania Kasi z Eleną Zaharią 3:4 – ocenia występ Polaków Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Cztery medale zdobyte w Kluż-Napoka pozwoliły reprezentacji Polski zająć drugie miejsce w klasyfikacji medalowej całego turnieju! Pierwsze miejsce w klasyfikacji przypadło w udziale Rumunii (dwa złote i dwa brązowe medale). Łącznie na podium podczas tegorocznych Mistrzostw Europy U21 stawali przedstawiciele 11 krajów.