Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos wywalczyli brązowe medale Mistrzostw Europy U21 w grze podwójnej. Turniej rozgrywany jest w rumuńskiej miejscowości Kluż-Napoka.

Obydwie polskie pary solidarnie przegrały swoje spotkania w 1/2 finału w czterech setach. Kubik i Kulczycki ulegli chorwacko-węgierskiemu duetowi – Ivor Ban/Csaba Andras 1:3 (15:17, 11:5, 5:11, 11:13). Z kolei Brzyska i Wielgos przegrały z najwyżej rozstawionym duetem w Kluż-Napoka – Ece Harac.Ozge Yilmaz (Turcja) 1:3 (8:11, 11:9, 8:11, 9:11).

Oprócz polskich medalistów dobry występ w Rumunii zanotowały także siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn. Wrocławianki dotarły do ćwierćfinału, w którym uległy gospodyniom turnieju – Ioanie Singeorzan i Elenie Zaharii 1:3 (6:11, 9:11, 11:9, 9:11).

W finałowych spotkaniach Mistrzostw Europy U21 w grze podwójnej zmierzą się Ece Harac i Ozge Yilmaz z Turcji oraz Nicole Arlia i Gaia Monfardini z Włoch wśród kobiet oraz Ivor Ban (Chorwacja)/Csaba Andras (Węgry) i John Oyebode/Carlo Rossi (Włochy).

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.