Zaplanowane na 10-19. lipca 2020 roku 63. Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów zostały przełożone ze względu na panującą na świecie pandemię koronawirusa COVID-19. Europejska Unia Tenisa Stołowego w porozumieniu z Chorwackim Związkiem Tenisa Stołowego w najbliższym czasie poda nowy termin tej prestiżowej imprezy.

Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów to kolejna impreza, która została przełożona przez pandemię koronawirusa COVID-19. Kilkanaście dni temu Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował o przeniesieniu na 2021 rok Igrzysk Olimpijskich i Igrzysk Paraolimpijskich. Z kolei Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego przełożyła Drużynowe Mistrzostwa Świata na przełom września i października.

Przed rokiem podczas Mistrzostw Europy kadetów i juniorów w Ostrawie reprezentanci Polski wywalczyli dwa złote medale. Pierwsze miejsce w grze pojedynczej juniorek zajęła Anna Węgrzyn, a na najwyższym stopniu podium w turnieju gry mieszanej juniorów stanęli Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn. Ponadto brązowe medale w czeskim turnieju wywalczyli Miłosz Redzimski (w grze pojedynczej kadetów) i Ilona Sztwiertnia i Wiktoria Wróbel (w grze podwójnej kadetek).