32-letni Mateusz Czernik wraca do Sokołowa S.A. Jarosław. Ten zawodnik był w składzie klubu z Podkarpacia, kiedy zdobywał Mistrzostwo Polski w 2018 i 2020 roku. Dodatkowo przed 3 laty Mateusz Czernik pomógł w zdobyciu Pucharu Polski, wygrywając w finale z TTS Polonią Bytom (4:2) w pojedynku z Pawłem Chmielem (3:2), późniejszym tenisistą stołowym jarosławian.

W ostatnim sezonie Mateusz Czernik grał w 1-ligowym UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza, a teraz prawdopodobnie będzie głównym polskim zawodnikiem w drużynie prowadzonej przez prezesa Kamila Dziukiewicza. W sezonie 2015-16 nowy-stary gracz Sokołowa występował w Lotto Superlidze w Strzelcu Frysztak.

– Prowadzę jeszcze rozmowy z zawodnikiem z Europy i wierzę, że dołączy do naszego zespołu. Liczę na Mateusza Czernika, któremu niedawno urodził się synek i mieszka już na stałe w Jarosławiu z rodziną. Oprócz niego w składzie będzie Szymon Brud, a może i Krzysztof Marcinowski z Villa Verde Olesno. Rozważamy także przeniesienie Dawida Jadama do Ośrodka PZTS do Gdańska i jego występy w 1 lidze – powiedział Kamil Dziukiewicz.

W klubie brązowych medalistów ostatnich rozgrywek Lotto Superligi doszło do kilku ciekawych zmian kadrowych. Nowymi zawodnikami są Brazylijczyk Eric Jouti (zagra w Igrzyskach w Tokio), Koreańczyk Lim Jonghoon (brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Świata) i Grek Konstantinos Angelakis. W składzie pozostał Olimpijczyk z Tokio Sathiyan Gnanasekaran z Indii. Klub opuścili Ukrainiec Kou Lei, Paweł Chmiel i Patryk Zatówka.

Nowym sponsorem drużyny z Jarosławia została Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Pierwszy mecz sezonu Lotto Superligi Sokołów S.A. zagra 3 września w swojej hali z Poltarex Pogonią Lębork.