Na 1,5 miesiąca przed Mistrzostwami Europy Marek Badowski wygrał turniej zorganizowany podczas zgrupowania reprezentacji Polski w Ostródzie. Drugie miejsce zajął aktualny Mistrz Polski Jakub Dyjas, a trzeci był Patryk Chojnowski, mistrz kraju z 2019 roku.

– W turnieju uczestniczyło 12 zawodników, którzy zostali podzieleni na trzy grupy. Rozstawieni zostali Jakub Dyjas, Marek Badowski i Patryk Chojnowski, a pozostali tenisiści stołowi byli dolosowywani. Rozstawieni zwyciężyli w swoich grupach, Kuba Dyjas i Patryk Chojnowski wygrali wszystkie swoje gry, zaś Marek Badowski przegrał mecz z Tomkiem Kotowskim 1:3, ale awansował dzięki lepszemu bilansowi setów – mówi Tomasz Krzeszewski, trener reprezentacji Biało-Czerwonych.

W finale obowiązywał system każdy z każdym. Z kolei zawodnicy z 2 miejsc w grupach rywalizowali o pozycje 4-6, następni o 7-9 i 10-12. Każdy rozegrał po 5 pojedynków.

– W zawodach zwyciężył Marek Badowski, który najpierw przegrał z Patrykiem Chojnowskim 2:3, ale w ostatniej grze pokonał Kubę Dyjasa 3:0. Z kolei Kuba wygrał z Patrykiem 3:1. W ten sposób wszyscy mieli po 1 zwycięstwie i porażce, lecz Marek najlepszy bilans setów 5:3 – powiedział selekcjoner kadry narodowej.

Marek Badowski wcześniej triumfował w zawodach Lotto Superliga Cup w Warszawie i TOP 12 w Grodzisku Maz. W Ostródzie potwierdził, że jest cały czas w dobrej formie, co jest dobrym prognostykiem dla reprezentacji oraz Dartomu Bogorii przed inauguracją Lotto Superligi 4 września.

Czwarty w Ostródzie był Konrad Kulpa, piąty Miłosz Redzimski, szósty Tomasz Kotowski, siódmy Patryk Zatówka, ósmy Przemysław Walaszek, dziewiąty Kacper Petaś, dziesiąty Artur Grela, jedenasty Marco Golla, dwunasty Szymon Kolasa.