Marcin Zieliński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) wygrał 5 pojedynków i zdobył w Gdańsku tytuł Mistrz Polski Osób Niepełnosprawnych do lat 23. W finale wygrał z Jakubem Ostoją-Soleckim (WZSN Start Wrocław) 3:1 (12,-6,10,11).

Wcześniej w fazie grupowej eliminacyjnej Marcin Zieliński (rocznik 2005) pokonał troje przeciwników po 3:0, zaś w półfinale ograł Piotra Mańturza (RSSiRON Start Radom) 3:0 (11,9,3).

W piątek, pierwszym dniu IMP Niepełnosprawnych, rywalizowano także w grach podwójnych. I nie zabrakło niespodzianek, np. w deblu w klasie 1-5 utytułowani Krzysztof Żyłka i Rafał Lis przegrali w półfinale ze Sławomirem Przybyszem i Michałem Czułkiem 1:3. Złoty medal wywalczyli Daniel Staszak i Maciej Nalepka.

W rywalizacji wózkarzy bez finału bardzo mocny zawodnik Rafał Czuper. Z Iwoną Piekarską sięgnął po brąz, zaś z Mariuszem Czerwińskim odpadł w ćwierćfinale.

Na najwyższym stopniu podium, poza Staszakiem i Nalepką, stanęli:

debel – Marianna Szychowska/Ewa Michalak-Łosiewicz, Barbara Jabłonka/Karolina Pęk, Igor Misztal/Piotr Grudzień i Maciej Makajew/Piotr Dobrzyński

mikst – Rafał Lis/Barbara Rompa, Michał Deigsler/Karolina Pęk i Maciej Makajew/Ewa Cychowska.

– Dzisiaj jedyną niespodzianką była na pewno przegrana debla Lis/Żyłka. Do małej niespodzianki moim zdaniem doszło w grze deblowej klasy 11 mężczyzn. Większe szanse dawałem Chybińskiemu i Firze, ale to Makajew i junior Dobrzyński zdobyli złoty medal. W juniorach wygrał faworyt Marcin Zieliński – mówi Andrzej Ochal, trener reprezentacji Polski.

Na sobotę i niedzielę zaplanowano zmagania w grze pojedynczej seniorów.

Wyniki:

singiel U-23
Marcin Zieliński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) – Jakub Ostoja-Solecki (WZSN Start Wrocław) 3:1 (12,-6,10,11)

debel
kobiety, klasa 3-5
Marianna Szychowska (IKS AWF Warszawa)/Ewa Michalak-Łosiewicz (ICSiR Start Lublin) – Iwona Piekarska (PSSON Start Białystok)/Aleksandra Podowska (SSiRON Start Bydgoszcz) 3:1 (6,-8,7,9)

kobiety, klasa 6-10
Barbara Jabłonka (RSSiRON Start Radom)/Karolina Pęk (IKS Start Kraków) – Teresa Sturm (KSN Start Kalisz)/Monika Borewicz (RSSiRON Start Radom) 3:0 (11,6,5)

mężczyźni, klasa 1-5
Daniel Staszak (WZSN Start Wrocław)/Maciej Nalepka (IKS Jezioro Tarnobrzeg) – Sławomir Przybysz/Michał Czułek (obaj ZSN Start Skierniewice) 3:1 (-9,7,6,4)

mężczyźni, klasa 6-10
Igor Misztal/Piotr Grudzień (obaj ZSR Start Zielona Góra) – Paweł Włodyka (IKS Jezioro Tarnobrzeg)/Maksym Chudzicki (KS Bronowinka Kraków) 3:1 (6,6,-7,7)

mężczyźni, klasa 11
Maciej Makajew/Piotr Dobrzyński – Damian Fira/Marek Chybiński (wszyscy Start Gorzów Wlkp.) 3:1 (6,-6,6,8)

mikst
klasa 1-5
Rafał Lis/Barbara Rompa (oboje SRS Szansa Start Gdańsk) – Ryszard Papis (KSN Start Warszawa)/Marianna Szychowska (IKS AWF Warszawa) 3:2 (-9,-9,6,7,9)

klasa 6-10
Michał Deigsler/Karolina Pęk (oboje IKS Start Kraków) – Paweł Mazuryk (IKS Jezioro Tarnobrzeg)/Joanna Ryba (KS AZS UWM Olsztyn) 3:1 (8,6,-9,7)

klasa 11
Maciej Makajew (Start Gorzów Wlkp.)/Ewa Cychowska (UKS Tempo 25 Olsztyn) – Marek Chybiński (Start Gorzów Wlkp.)/Dorota Nowacka (UKS Jola Kraków) 3:2 (-11,9,-1,8,6).