2-krotny Mistrz Polski w singlu Marcin Kusiński miał duży udział w awansie Uczelni Państwowej (Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej) Zamość do Lotto Superligi, ale nie zagra w jednej z najlepszych lig w Europie w sezonie 2020/21. Wielokrotny reprezentant Polski podpisał kontrakt z 1-ligowym BISTS Bielsko-Biała.

– W nowym sezonie będę występował w drużynie z Bielska-Białej – poinformował nas 49-letni Marcin Kusiński, srebrny i brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Europy z 1998 i 2000 roku. W Zamościu, w 1-ligowej drużynie kobiet będzie grała jego córka Klaudia.

Marcin Kusiński będzie łączył grę w Bielsku-Białej z pracą jako trener tenisistek stołowych Startu Nadarzyn w ekstraklasie. Wcześniej obowiązki szkoleniowca dzielił z występami m.in. w 1 lidze w Radomiu.

Nowy klub Marcina Kusińskiego, syna legendarnego reprezentanta kraju, niedawno zmarłego Janusza Kusińskiego, w poprzednich rozgrywkach pierwszoligowych zajął 8 miejsce w grupie południowej. Drużyna z Bielska-Białej wygrała 3 mecze, zremisowała 5 i przegrała 7. W hali w Zamościu był remis 5:5, a w rewanżu padł taki sam wynik.

W pierwszym spotkaniu, w singlu Marcin Kusiński pokonał Adama Ducha 3:1 i przegrał z Sebastianem Lubasiem 1:3. W rewanżu wygrał z Adamem Duchem 3:0 i uległ Ivanovi Katkovowi 0:3.

Kilka tygodni temu oficjalnie poinformowano, że z BISTS Bielsko-Biała odchodzi Adam Duch. Będzie występował w KS Polonia Kielce.