– Jesteśmy zadowoleni. Mieliśmy przed spotkaniem dużo kłopotów zdrowotnych, ale ostatecznie wszystko zakończyło się dla nas dobrze – mówi Marcin Kusiński, trener Startu Spalonej Mleczarni Nadarzyn. W premierowym meczu w 2021 roku w Ekstraklasie prowadzona przez niego drużyna pokonała we własnej hali Gotyka Toruń 3:1.

W piątkowym spotkaniu przeciwko drużynie z Grodu Mikołaja Kopernika, Start Spalona Mleczarnia wystąpił bez jednej ze swoich podstawowych zawodniczek – Dominiki Wołowiec. Jej miejsce zajęła Julia Czubakowska. – Dominika uskarżała się na rwę kulszową i nie chcieliśmy ryzykować. Ponadto tydzień przed spotkaniem Paulina Krzysiek skręciła nogę podczas treningu fizycznego – informuje Marcin Kusiński.

Mimo problemów zdrowotnych, Paulina Krzysiek w piątkowym meczu odniosła komplet zwycięstw. W pierwszej grze wicemistrzyni kraju w grze pojedynczej pokonała Emilię Maruszak 3:0, a kilkanaście minut później w identycznych rozmiarach ograła liderkę Gotyka – Tatianę Kukulkovą. – Paulina rozegrała dobre zawody. Szczególnie drugi pojedynek z Tatianą Kukulkovą był bardzo dobry w jej wykonaniu – chwali swoją podopieczną trener Startu Spalonej Mleczarni Nadarzyn.

Drużyna z Mazowsza zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli Ekstraklasy kobiet. Do czwartego, ostatniego miejsca premiowanego udziałem w fazie play off, Start Spalona Mleczarnia traci cztery „oczka”. – Teoretycznie nasza strata do czwartego miejsca nie jest duża. Zdajemy sobie jednak sprawę z układu sił w Ekstraklasie. O ile zespoły z Sochaczewa, Wrocławia czy Częstochowy są w naszym zasięgu, to trudno sobie wyobrazić, aby drużyny z dolnych rejonów tabeli odbierały im punkty. Sporo „namieszać” w drugiej rundzie może zespół z Białegostoku, jeśli oczywiście będzie występował w swoim najsilniejszym składzie – dodaje Kusiński, który na co dzień występuje jako czynny zawodnik w rozgrywkach 1. ligi mężczyzn.

Kolejne spotkanie w Ekstraklasie kobiet nadarzynianki rozegrają 7 lutego na wyjeździe z Asterm Dojlidami Białystok. Cztery dni później podopieczne Marcina Kusińskiego zmierzą się we własnej hali z innym klubem z Podlasia – KU AZS PWSIP Metal Technik Łomża.