Aktualny wicemistrz Polski juniorów w grze pojedynczej – Maciej Kubik będzie jedynym przedstawicielem naszego kraju, który weźmie udział w rozpoczynającym się 15. października Europe Youth TOP 10 we francuskiej miejscowości Tours.

Pierwotnie w tych prestiżowych zawodach mieli wystartować Samuel Kulczycki (w gronie juniorów) i Miłosz Redzimski (wśród kadetów), jednak ostatecznie wycofali się ze startu we Francji.

Na opublikowanej 22. września liście startowej znalazł się Maciej Kubik, który wcześniej pełnił rolę rezerwowego. Polak, który na co dzień występuje w niemieckiej Bundeslidze w barwach TTF Liebherr Ochsenhausen, w Tours rozstawiony będzie z numerem siódmym.

W przeszłości z sukcesami w tych zawodach startowali reprezentanci Polski. W 2017 roku wśród kadetów nie miał sobie równych Samuel Kulczycki, a dwa lata wcześniej zmagania w gronie juniorek wygrała Natalia Bajor. Zwycięstwa w tej prestiżowej imprezie mają na swoim koncie również Jakub Dyjas (w 2013 roku w juniorach), Lucjan Błaszczyk (w 1992 roku w juniorach) i Piotr Szafranek (w 1992 roku w juniorach).

Najwyżej rozstawionymi tenisistami stołowymi w tegorocznej edycji Europe Youth TOP 15 będą Niemiec Kay Stumper (juniorzy), Rosjanka Vlada Voronina (juniorki), Rumun Iulian Chirita (kadeci) i Irlandka Sophie Earley (kadetki).

Turniej w Tours odbędzie się w dniach 15-17. października.