Maciej Kubik został zgłoszony do turnieju ITTT Youth Star Contender, który w dniach 5 – 6 lutego odbędzie się w Tunisie, stolicy Tunezji. Nasz reprezentant wystąpi w singlu oraz deblu z Włochem Andreą Puppo.

Na młodzieżowe turnieje europejskie, tj. w belgijskim Spa 14 – 16 lutego i francuskim Metz 18 – 20 lutego, nie pojedzie, bo obydwa terminy kolidują z meczami Liebherr Ochsenhausen w Bundeslidze – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W zawodach w Metz i Spa zagrają natomiast inni nasi kadrowicze z grup juniorów i kadetów – dodał.

Zawodnicy z krajowych klubów z seniorskiej reprezentacji starty międzynarodowe (Maciej Kubik i Samuel Kulczycki grali już w WTT Feeder w Dusseldorfie) zaczną w dniach 27 lutego – 5 marca w Omanie.

Mamy w planie start seniorów w WTT Contender w Muscat. Zwycięzca turnieju gry pojedynczej otrzyma 400 punktów do rankingu światowego – przyznał Stefan Dryszel.

W Omanie mają zagrać m.in. Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo i Marek Badowski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Wystąpią także polskie tenisistki stołowe, m.in. Natalia Bajor z KU AZS UE Wrocław.

W pierwszej części 2022 roku najważniejszymi zawodami międzynarodowymi będą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21 w Bukareszcie 13 – 17 kwietnia i Drużynowe Mistrzostwa Świata w chińskim Chengdu 17 – 26 kwietnia.