– Z grona 9 rywali z Top 10 Juniorów nie grałem tylko z Rumunem Istrate, a z pozostałymi wszystkimi wygrywałem – mówi Maciej Kubik przed rozpoczynającym się jutro we francuskim Tours prestiżowym turnieju U19.

W piątek, sobotę i niedzielę reprezentant Polski rozegra po 3 pojedynki w TOP 10 Juniorów. Ostateczna kolejność zostanie wyłoniona na podstawie wszystkich wyników, czyli jak w rozgrywkach ligowych.

– Myślę, że stać mnie na zwyciężanie w poszczególnych meczach, ale uważam, że najważniejsze będzie to abym utrzymał swój wysoki poziom we wszystkich grach – powiedział Maciej Kubik, aktualny Mistrz Europy Juniorów w deblu z Samuelem Kulczyckim oraz w zawodach drużynowych.

Turniej TOP 10 juniorów i kadetów będzie się odbywał we francuskim Tours w pobliżu granicy z Belgią.

– Dodatni bilans mam z takimi zawodnikami jak Haug 2:0, Movileanu 1:0, Ionescu 1:0, Klajber 1:0, Poret 1:0. Z Rassenfosse wygrałem 3 razy , a przegrałem tylko raz w Cluj-Napoca w ME kadetów. Z kolei z Ivorem Banem mam remisowy bilans 2:2, zaś ujemny tylko z Węgrem Csabą 1:2. Nigdy nie grałem z Rumunem Istrate – dodał reprezentant Polski.

Maciej Kubik grał już w Top 10 kadetów i 2018 roku zajął świetne 3 miejsce. Z Ivorem Banem sięgnął po Mistrzostwo Europy Juniorów w grze podwójnej przed 3 laty. Wtedy Polak został też złotym medalistą w singlu.

Po powrocie z Francji Maciej Kubik weźmie udział w dniach 19 – 20 października w WTT Youth Star Contender we Władysławowie. Jego trenerem w reprezentacji jest Patryk Jendrzejewski.