Po przerwie spowodowanej chorobą do dobrej formy wraca Maciej Kubik. W meczu Bundesligi TTC Zugbrücke Grenzau z TSV Bad Königshofen (3:1) pokonał reprezentanta Niemiec Kiliana Orta 3:2.

W rankingu światowym Polak jest 93, a jego przeciwnik 58. Maciej Kubik prowadził z Kilianem Ortem 1:0, 2:1, czwartego seta przegrał do 12, zaś ostatniego wygrał do 11. Wynik – 3:2 (11:5, 9:11, 11:9, 12:14, 13:11).

Występując w barwach Grenazu, w tym sezonie Maciej Kubik ma bilans 6-8 w singlu. Wcześniej ograł jednego z najlepszych Europejczyków Patricka Franziskę 3:1 oraz kolejnego z pingpongistów kadry narodowej Niemiec Kaya Stumpera 3:1.

W meczu 16 kolejki ligi niemieckiej z TSV Bad Königshofen dwa punkty dla TTC Zugbrücke Grenzau zdobył Tajwańczyk Yi-Hsin Feng.

W tabeli klub Macieja Kubika zajmuje 10 miejsce w stawce 12 zespołów. Z kolei drużyna Samuela Kulczyckiego – TTF Liebherr Ochsenhausen jest 3. Kolejne występy w Bundeslidze w dniach 12-13 lutego.

Następnie obaj Biało-Czerwoni zagrają w WTT Feeder w Düsseldorfie – pierwszy turniej w dniach 14-17 lutego oraz drugi 21-24 lutego.