Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro i trzykrotny z rzędu mistrz świata Chińczyk Ma Long przegrał z rodakiem Xu Xinem 1:4 w finale turnieju ITTF World Tour Korea Open w Busan.

29-letni leworęczny Xu Xin, który niedawno wygrał WT najwyższej rangi Platinum w japońskim Sapporo, jest liderem światowego rankingu. W MŚ dwukrotnie zdobył brązowy medal, w 2013 i 2017 roku. Z kolei 30-letni praworęczny Ma Long zajmuje piąte miejsce. W tym roku zwyciężył m.in. w WT Platinum w Dausze i chińskim Shenzhen.

W meczach półfinałowych w Busanie Xu Xin pokonał kolejnego z rodaków 19-letniego młodzieżowego mistrza olimpijskiego Wang Chuqina 4:2, zaś Ma Long poradził sobie z rewelacyjnie dotąd spisującym się byłym zawodnikiem Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki Jeoung Youngsikiem – 4:1. Rundę wcześniej reprezentant Korei Południowej wyeliminował światową „trójkę” Chińczyka Fan Zhendonga.

W finale kobiet Korea Open spotkały się dwie chińskie pingpongistki, aktualna wicemistrzyni świata Chen Meng wygrała ze złotą medalistką igrzysk w Rio i trzykrotną mistrzynią globu Ding Ning 4:1.

Na liście międzynarodowej federacji Chen Meng jest pierwsza, zaś Ding Ning trzecia.

W sobotę zakończyła się rywalizacja w grach podwójnych. Występujący w Dekorglassie Działdowo Wong Chun Ting triumfował, w parze z Doo Hoi Kem, w mikście. W finale tenisiści stołowi z Hongkongu pokonali mistrzów świata Chińczyków Xu Xina i Liu Shiwen 3:1.

W deblu najlepsi byli Chińczycy: Chen Meng i Wang Manyu oraz Fan Zhendong i Xu Xin.