Ma Long i Sun Yingsha wygrali niezwykle mocno obsadzony turniej WTT (World Table Tennis) w Makau. Sklasyfikowany na trzecim miejscu w rankingu światowym Ma w finale pokonał Wang Chuqina 5:1, a Sun w identycznych rozmiarach uporała się z Chen Xingtong.

Zwycięstwo w Makau mistrzowi olimpijskiemu nie przyszło jednak łatwo. W ćwierćfinale Ma Long stoczył zacięty i wyrównany pojedynek z byłym graczem Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Koreańczykiem Jeoungiem Youngsikiem. Ostatecznie lider chińskiej reprezentacji wygrał ten mecz 3:2.

Z dobrej strony w WTT zaprezentował się Mattias Falck. Szwed, który jest wciąż aktualnym wicemistrzem świata w grze pojedynczej, dotarł aż do półfinału, w którym musiał uznać wyższość Wanga Chuqina. Rundę wcześniej Falck wyeliminował najwyżej rozstawionego w imprezie – Xu Xina, ogrywając ulubieńca chińskiej publiczności 3:1.

Rywalizację wśród kobiet zdominowała trzecia zawodniczka rankingu światowego – Sun Yingsha, która w turnieju głównym ograła aż trzy swoje koleżanki z reprezentacji. Najpierw w ćwierćfinale Sun wygrała z Wang Yidi 3:2, a następnie w półfinale po zaciętym meczu pokonała Wang Manyu 4:3. W finałowej grze Sun Yingsha po raz trzeci w karierze ograła Chen Xingtong i zapewniła sobie zwycięstwo w Makau.

Turniej World Table Tennis w Makau rozgrywany był według nowej formuły przygotowanej przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego. Spotkania w rundach wstępnych i ćwierćfinałach rozgrywane były do trzech wygranych setów. W półfinałach zwyciężał zawodnik, który jako pierwszy zapisał na swoim koncie cztery wygrane partie. W finałowych meczach rywalizacja toczyła się do pięciu zwycięskich setów.

Ma Long za zwycięstwo w WTT otrzymał ponad 72 tysiące dolarów. Triumfatorka zmagań w gronie kobiet – Sun Yingsha w Makau zarobiła równo 70 tysięcy dolarów.