Wyjazdowym spotkaniem z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki zainaugurują nowy sezon w LOTTO Superlidze tenisiści stołowi ZKS-u Palmiarni Zielona Góra. Zespół z Ziemi Lubuskiej wraca do najlepszej polskiej ligi po rocznej przerwie.

Zielonogórzanie do nowego sezonu przystąpią z jednym zawodnikiem zagranicznym. Na grę w Palmiarni ponownie zdecydował się Japończyk Taku Takakiwa, który w przeszłości był jednym z czołowym zawodników LOTTO Superligi. – Taku jest w naszej drużynie, ale tak naprawdę nie wiadomo jak często będzie występował. Wiele w tej kwestii zależeć będzie od sytuacji związanej z koronawirusem – mówi Lucjan Błaszczyk, trener ZKS-u.

Beniaminek z Ziemi Lubuskiej w LOTTO Superlidze zamierza korzystać z młodych zawodników, dla których start w elicie ma być szansą na zbieranie doświadczenia. W szerokim składzie ZKS Palmiarni znaleźli się m.in. Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak, Mateusz Zalewski, Piotr Chłodnicki czy Mateusz Żelengowski.

– Mamy młody skład i zależy nam, aby nasi podopieczni ogrywali się w LOTTO Superlidze. Ostatnie wyniki m.in. Kamila Nalepy, który wygrał turniej TT Star Series w Pradzie pokazują, że stać już ich na rywalizację ze znacznie bardziej doświadczonymi rywalami. Utrzymanie ZKS-u w LOTTO Superlidze będzie niespodzianką, ale liczymy, że osiągniemy nasz cel – dodaje Błaszczyk, zdobywca złotego medalu Mistrzostw Europy w grze mieszanej w 2002 roku w Zagrzebiu.

Palmiarnia Zielona Góra do LOTTO Superligi wraca po rocznej przerwie. W minionych rozgrywkach zielonogórzanie wygrali rywalizację w grupie północnej 1. ligi. – Po roku przerwy wracamy do LOTTO Superligi. Nasza młoda drużyna, wzmocniona Jakubem Perkiem, awans wywalczyła dość pewnie. Uważam, że sezon spędzony w 1. lidze pomógł zarówno Kamilowi Nalepie i Łukaszowi Wachowiakowi, którzy odbudowali się po słabszych występach przed dwoma laty w najwyżej klasie rozgrywkowej – informuje Błaszczyk.

W minioną sobotę zamknięte zostało okienko transferowe w rozgrywkach centralnych prowadzonych przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Kto zdaniem Lucjana Błaszczyka będzie faworytem LOTTO Superligi? – Na pewno jednym z zespołów, który kandyduje do tytułu mistrzowskiego będzie Dekorglass Działdowo, który zakontraktował najlepszej aktualnie Polaka – Jakuba Dyjasa. Będzie jednak ciężko im zdobyć złoty medal, ponieważ w przeszłości przegrali już kilka decydujących spotkań i będzie na nich ciążyć dodatkowa presja – zakończył wielokrotny medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski.