Po wczorajszych zwycięstwach w Lidze Mistrzów i Pucharze Europy, do rywalizacji w LOTTO Superlidze wracają Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. W Champions League występuje także Dekorglass Działdowo, zaś wkrótce w Europe Trophy zadebiutuje Global Pharma Orlicz 1924. Klub z Suchedniowa w czwartek podejmie bydgoszczan, a w niedzielę zagra w Działdowie.

Tydzień temu w zaległym spotkaniu Dekorglass pokonał beniaminka Villę Verde Olesno 3:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. W piątek zespół z Działdowa zagra na wyjeździe z Oxynetem Jarosław, zaś w niedzielę podejmie drugi – jak dotychczas – niepokonany zespół Global Pharma Orlicz 1924.

Tymczasem już jutro do Suchedniowa przyjeżdża LOTTO Polski Cukier Gwiazda. Między meczami 3 rundy Pucharu Europy z SKST Tesla Batteries Havířov, bydgoszczan czeka trudny sprawdzian na Ziemi Kieleckiej. Z kolei z czeskim rywalem wygrali 3:1 u siebie, a rewanż 18 listopada.

W dobrych nastrojach są także tenisiści stołowi Dartomu Bogorii, którzy we wtorek triumfowali na wyjeździe z HB Ostrov Havlíčkov Brod 3:1 w swoim pierwszym występie w Champions League 2022/23. Jutro obrońcy tytułu w LOTTO Superlidze zagrają w Bytomiu, a 20 listopada w Grodzisku Mazowieckim z najsłabszym zespołem w stawce 14 klubów Fibrain AZS Politechnika Rzeszów.

Ekipa z Podkarpacia ma 2 punktów i plasuje się na ostatniej lokacie. Bardzo ważne dla układu tabeli będzie piątkowe spotkanie rzeszowian z Palmiarnią Zielona Góra, która zgromadziła 8 pkt i jest 11.

W niedzielę z grona klubów najbardziej zagrożonych spadkiem do 1 ligi, m.in. SBR Dojlidy Białystok zagra w Toruniu, Palmiarnia z ASTS Olimpia-Unia Grudziądz oraz Villa Verde Olesno z Akademią Zamojską Zamość.

W czołówce tabeli, na miejscach 1-6, są wspomniane kluby z Działdowa, Suchedniowa, Grodziska Mazowieckiego i Bydgoszczy oraz Oxynet Jarosław i AZS AWFiS Balta Gdańsk. Oxynet po meczu z Dekorglassem, w niedzielę spotka się w Gdańsku z akademikami.

Terminarz gier LOTTO Superligi

9 kolejka

czwartek, 17 listopada
KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (g. 18:00)
Petralana TTS Polonia Bytom – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (g. 18:00)

piątek, 18 listopada:
Oxynet Jarosław – Dekorglass Działdowo (g. 17:00)
Energa Manekin Toruń – Villa Verde Olesno (g. 18:00)
SBR Dojlidy Białystok – AZS AWFiS Balta Gdańsk (g. 18:00)
Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Palmiarnia Zielona Góra (g. 18:00)
Olimpia-Unia Grudziądz – Akademia Zamojska Zamość (g. 18:00)

10 kolejka – niedziela, 20 listopada (wszystkie mecze o g. 16:00):
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów
LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Petralana TTS Polonia Bytom
Dekorglass Działdowo – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
AZS AWFiS Balta Gdańsk – Oxynet Jarosław
Energa Manekin Toruń – SBR Dojlidy Białystok
Palmiarnia Zielona Góra – Olimpia-Unia Grudziądz
Villa Verde Olesno – Akademia Zamojska Zamość