Trenerzy-menedżerowie klubów Lotto Superligi – Piotr Anchim (Dojlidy Białystok), Piotr Szafranek (Olimpia-Unia Grudziądz), Wojciech Potrykus (Poltarex Pogoń Lębork), Piotr Kostrubiec (Uczelnia Państwowa Zamość) – typują wynik finałowego meczu z udziałem Dekorglasssu Działdowo i Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Kto w ich oczach jest faworytem i sięgnie w niedzielę po złoty medal?

Piotr Anchim: Jeżeli dojdzie do piątego pojedynku, czyli gry podwójnej, to stawiam na zwycięstwo Dartomu Bogorii. Uważam, że Pavel Sirucek i Miłosz Redzimski wygrają debla. Gdyby jednak rozstrzygnięcie miało nastąpić po singlach, wówczas złoty medal zdobędzie Dekorglass. Stawiam, że w ostatnim singlu spotkaliby się Andrej Gacina i Panos Gionis. Dartom Bogoria musi dążyć do debla.

Piotr Szafranek: Ciężko wskazać faworyta. Mimo że nie zagra Marek Badowski minimalnie więcej szans przyznaję Dartomowi Bogorii. Ten zespół wie jak zdobywać tytuł mistrzowski. Panagiotis Gionis mimo swojego wieku umie przygotować się na najważniejsze mecze. A gdyby była konieczność grania debla to też stawiam 2:1 dla Dartomu Bogorii po zwycięstwie Pavla Sirucka i Miłosza Redzimskiego.

Wojciech Potrykus: Według mnie finałowe spotkanie zakończy się po czterech pojedynkach singlowych i nie będzie meczu deblowego. Wskazuję na sukces Dekorglassu 3:1. Spodziewam się, że w ostatnim singlu, granym do dwóch wygranych setów, Kuba Dyjas pokona Panagiotisa Gionisa 2:1.

Piotr Kostrubiec: Istotne przy typowaniu wyniku jest kwestia, który zespół gra jako gospodarz, z tego wynika ustawienie na A i X. Jeśli Bogoria na A to w mojej opinii zwycięży 3:1 i w ostatnim mecz Gionis pokona Dyjasa 2:1. W przypadku gdyby Dekorglass był na A, wtedy wygra Dartom Bogoria 3:2 po zwycięskim deblu 2:1. Oczywiście z zastrzeżeniem, że Grek będzie w pełni dyspozycji zdrowotnej. W przeciwnym razie wygrana klubu z Działdowa bez znaczenia na losowanie.

Przed 2 laty w finale Lotto Superligi Dartom Bogoria wygrał z Dekorglassem 3:0.