W jedynym sobotnim meczu w LOTTO Superlidze, Olimpia-Unia Grudziądz przegrała we własnej hali z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów 2:3. W ekipie gospodarzy komplet punktów wywalczył Koreańczyk Park Jeongwoo.

23-latek z Azji w sobotni wieczór stracił zaledwie jednego seta. W konfrontacji z Wang Jiananem Koreańczyk triumfował 2:1. Wcześniej Park pokonał w trzech setach byłego indywidualnego mistrza Polski seniorów w tenisie stołowym – Tomasza Lewandowskiego. Świetna dyspozycja Parka Jeongwoo nie pomogła jednak ekipie Piotra Szafranka w pokonaniu rzeszowian, którzy w tym dniu dysponowali znacznie bardziej wyrównanym składem.

Akademicy z Podkarpacia po raz kolejny w tym sezonie ligowy triumf zapewnili sobie w ostatniej partii. Debel Tomasz Lewandowski/Piotr Chodorski wygrał z Szymonem Malickim i Janem Zandeckim 2:1. Wcześniej indywidualne zwycięstwa zapisali przy swoich nazwiskach Wang Jianan i Piotr Chodorski.

Zespół grającego trenera Tomasza Lewandowskiego w Grudziądzu wygrał swój piąty mecz z rzędu. Aktualnie drużyna z Podkarpacia ma na swoim koncie 24 punkty i przesunęła się na piąte miejsce w tabeli. Grudziądzanie z dorobkiem 15. „oczek” plasują się na dziewiątej pozycji.

Olimpia-Unia Grudziądz – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 2:3
Park Jeongwoo – Tomasz Lewandowski 3:0 (11:8, 11:6, 11:4)
Marco Golla – Wang Jianan 1:3 (11:6, 7:11, 5:11, 7:11)
Szymon Malicki – Piotr Chodorski 0:3 (9:11, 10:12, 5:11)
Park Jeongwoo – Wang Jianan 2:1 (11:8, 3:11, 11:9)
Szymon Malicki/Jan Zandecki – Tomasz Lewandowski/Piotr Chodorski 1:2 (11:6, 10:12, 9:11)