Historia Lotto Superligi, a wcześniej Wschodzący Białystok Superligi, sięga 2009 roku. W pierwszym sezonie w finale play-off Bogoria (dziś Dartom Bogoria) Grodzisk Mazowiecki wygrała z Ternaeben Pogoń (Poltarex Pogoń) Lębork 2-1. Mecze o złoty medal w rywalizacji do 2 zwycięstw rozgrywane były do 2015 roku, a od kolejnego sezonu o tytule Mistrza Polski decydował jeden mecz na neutralnym terenie.

W 2020 roku sezon zasadniczy skrócono z powodu pandemii koronawirusa i nie udało się rozegrać play-off. Medale przyznano na podstawie kolejności w tabeli. W tym roku w finale zagrają Dartom Bogoria Grodzisk Maz. i Dekorglass Działdowo. W 2019 roku w pierwszej bezposredniej rywalizacji o złoto lepszy był klub z Mazowsza. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 23 maja o g. 15:00 w hali Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

Historia finałów Superligi (cz. 1)

2010 Bogoria Grodzisk Maz. – Ternaeben Pogoń Lębork 2-1
Zespół z Lęborka był beniaminkiem rozgrywek i mógł pokusić się o zdobycie złotego medalu. W pierwszym meczu zwyciężył, w drugim lepsza była Bogoria, która broniła tytułów wywalczonych w 2008 i 2009 roku w Ekstraklasie.
W trzecim, decydującym spotkanie Pogoń prowadziła 2:0 – Bartosz Such wygrał z Wang Zeng Yi, a Marek Pradziński pokonał Indywidualnego Mistrza Polski Daniela Góraka. Później punkty zdobywali już tylko gospodarze, kolejno Xu Wenliang, Wang Zeng Yi i Daniel Górak – w ostatnim pojedynku wygrał z Bartoszem Suchem 2:0.

2011 Olimpia-Unia Grudziądz – Bogoria Grodzisk Maz. 2-0
W finale znów beniaminek, tym razem Olimpia-Unia Grudziądz. Po 10 latach od zwycięstwa w Ekstraklasie Olimpia-Unia zdobyła tytuł w Superlidze. W finale u siebie drużyna z Grudziądza wygrała 3:2, a w rewanżu na wyjeździe pokonała Bogorię 3:0.
Punkty zdobyli Bartosz Such, który miesiąc wcześniej został Mistrzem Polski w singlu, Chińczyk Liu Kai i Mateusz Gołębiowski. W rewanżu Bartosz Such wygrał 3:2 z Wang Zeng Yi, Liu Kai 3:2 z Robertem Florasem i Mateusz Gołębiowski 3:0 z Danielem Górakiem.

2012 Bogoria Grodzisk Maz. – ZKS Drzonków 2-1
Drugi tytuł w Superlidze i czwarty w historii klubu dla Bogorii. Finałowym przeciwnikiem był Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków.
O tytule decydował trzeci mecz, który był bardzo wyrównany i zakończył się zwycięstwem Bogorii 3:2. Decydujący punkt zdobył Daniel Górak, który pokonał 3:1 Lucjana Błaszczyka.
Wcześniej ZKS Drzonków prowadził 1:0 i 2:1 po zwycięstwach Lucjana Błaszczyka z Wang Zeng Yi i Lei Yi z Pawłem Fertikowskim. W międzyczasie Daniel Górak wygrał z Danielem Bąkiem. Do remisu doprowadził Robert Floras, który pokonał Daniela Bąka. Złoto zapewnił Daniel Górak.

2013 Olimpia-Unia Grudziądz – Bogoria Grodzisk Maz. 2-1
Drugi w historii finał z udziałem Olimpii-Unii i Bogorii i znów lepsza drużyna z Grudziądza. Po zwycięstwie w swoje hali 3:1, w rewanżu Olimpia-Unia przegrała 0:3.
W trzecim meczu w Grodzisku Maz. goście z Grudziądza triumfowali 3:0. Punkty zdobyli: Chorwat Tomislav Kolarek, Tajwańczyk Huang Sheng-Sheng i Bartosz Such. Trener Piotr Szafranek zaskoczył ustawieniem, bowiem na dwie gry ustawił Tomislava Kolarka. Chorwat sprawił niespodziankę pokonując Indywidualnego Mistrza Polski Daniela Góraka 3:1. Później Azjata zwyciężył Pawła Fertikowskiego 3:0, a Bartosz Such wygrał z Robertem Florasem 3:1.

2014 Dartom Bogoria Grodzisk Maz. – Olimpia-Unia Grudziądz 2-0
W kolejnym sezonie sukces Dartomu Bogorii, który w finale znalazł sposób na Olimpię-Unię. Zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego wywalczyli tytuł w dwóch meczach, a w decydującym zwyciężyli 3:1. Bohaterem rewanżu był Oh Sang Eun z Korei Południowej, który – podobnie jak w spotkaniu w Grudziądzu – nie dał szans mistrzowi londyńskiej Paraolimpiady Patrykowi Chojnowskiemu i Tomislavowi Kolarkowi. Przed własną publiczności punkt zdobył też złoty medalista IMP Daniel Górak.
Jedyne zwycięstwo wśród gości odniósł wychowanek Bogorii Patryk Zatówka, który pokonał Pawła Fertikowskiego.

2015 Olimpia-Unia Grudziądz – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 2-1
Mistrzostwo odzyskała Olimpia-Unia, pokonując w 3 meczu finału Dartom Bogorię 3:1. Dwa punkty zdobył Japończyk Kaii Yoshida, niepokonany w całym sezonie.
Oprócz Yoshidy, zwycięstwo w ostatnim spotkaniu odniósł Bartosz Such, który wygrał z Oh Sang Eunem. W dwóch pierwszych meczach finału Bartosz Such był rezerwowym, ale na decydujący znalazł się w składzie w miejsce Patryka Zatówki.
W Dartomie Bogorii wygraną zanotował Paweł Fertikowski, który pokonał defensora reprezentującego Słowację Wang Yanga.