Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo zagrają w wielkim finale LOTTO Superligi. W półfinałach fazy play off podopieczni grającego trenera Jiriego Vrablika okazali się lepsi od Sokołowa S.A. Jarosław. O awansie działdowian zdecydowały cztery wygrane akcje więcej!

Działdowian do finału rozgrywek wprowadził Jiri Vrablik. Najstarszy uczestnik półfinałowej rywalizacji w niedzielny wieczór zagrał koncertowo. Czech najpierw pokonał Pawła Chmiela 3:1, a następnie w decydującej grze wieczoru w dwóch setach uporał się z jednym z najlepszych zawodników LOTTO Superligi – Kou Leiem 2:0.

Awansu Dekorglassu do finału nie byłoby także bez świetnej postawy Jakuba Dyjasa. Były mistrz Polski w grze pojedynczej, podobnie jak w Jarosławiu, także w rewanżu wygrał z Kou Leiem. Tym razem Polak potrzebował jednak jednego seta mniej (w pierwszym meczu Dyjas wygrał z Kou Leiem 3:2), aby uporać się z Chińczykiem z ukraińskim paszportem.

Nadzieję na szczęśliwy finał dla zespołu Kamila Dziukiewicza dał w trzeciej partii dnia Sathiyan Gnanasekaran. Mistrz Indii w grze pojedynczej pokonał bowiem w czterech setach Andreja Gacinę 3:1. Chorwat nie będzie miło wspominał półfinałowej rywalizacji z jarosławianami, bowiem przegrał wszystkie swoje spotkania. Jak się później okazało, triumf Gnanasekarana nad Gaciną był jedynym odniesionym tego dnia przez zawodnika klubu z Podkarpacia.

Po zwycięstwie w ostatniej grze dnia Jiriego Vrablika z Kou Leiem 2:0 stało się jasne, że o awansie do finału zadecyduje lepszy bilans małych punktów. Po dwóch spotkaniach bowiem zarówno działdowianie jak i jarosławianie mieli na swoich kontach wygrane po cztery pojedynki (bilans setów 15:15).

Po zsumowaniu małych punktów okazało się, że cztery wygrane akcje więcej (288:284) mają na swoim koncie tenisiści stołowi z Warmii i Mazur i to oni zagrają z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki w wielkim finale LOTTO Superligi.

Sokołów S.A. Jarosław ostatecznie rywaliację w LOTTO Superlidze w sezonie 2020/2021 kończy z brązowymi medalami.

Dekorglass Działdowo – Sokołów S.A. Jarosław 3:1
Jiri Vrablik – Paweł Chmiel 3:1 (8:11, 11:2, 11:8, 11:9)
Jakub Dyjas – Kou Lei 3:1 (11:6, 11:13, 11:7, 13:11)
Andrej Gacina – Sathiyan Gnanasekaran 1:3 (11:9, 13:15, 8:11, 6:11)
Jiri Vrablik – Kou Lei 2:0 (11:3, 11:6)

Pierwsze spotkanie: Sokołów S.A. Jarosław 3:1