W najbliższy piątek zostanie rozegrana 14. kolejka LOTTO Superligi. W drugiej rundzie rywalizacja w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego toczyć się będzie w dwóch grupach: mistrzowskiej i spadkowej.

Grupę mistrzowską utworzyły zespoły, które rundę jesienną zakończyły na pozycjach 1-6. W tym gronie znalazły się: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dekorglass Działdowo, Dojlidy Białystok, Sokołów S.A. Jarosław, Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz i AZS AWFiS Balta Gdańsk. Pozostałe zespoły walczyć będą w grupie spadkowej, z której ostatnia drużyna pożegna się z LOTTO Superligą.

Z piątkowych meczów w grupie mistrzowskiej najciekawiej zapowiada się konfrontacja w Białymstoku, gdzie zajmująca trzecie miejsce ekipa Dojlid podejmie aktualnego mistrza kraju Sokołów S.A. Jarosław. Zespół ze stolicy Podlasia już ogłosił, że w piątkowym spotkaniu zabraknie jednego z ich liderów – Li Yongyina, który w pierwszym meczu tych drużyn zapisał przy swoim nazwisku dwa indywidualne zwycięstwa, pokonując dość nieoczekiwanie Kou Leia.

W pozostałych dwóch piątkowych meczach w grupie mistrzowskiej, AZS AWFiS Balta Gdańsk podejmie Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, a Dekorglass Działdowo zmierzy się z Lotto Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Zespoły z Gdańska i Działdowa mają już za sobą premierowy mecz w 2021 roku. Kilka dni temu podopieczni Jiriego Vrablika bez straty seta pokonali gdański AZS i przynajmniej do piątkowego wieczoru objęli prowadzenie w tabeli LOTTO Superligi.

W grupie spadkowej w piątek zostaną rozegrane dwa spotkania. W Zielonej Górze tamtejsza Palmiarnia zagra z dobrze spisującym się beniaminkiem z Zamościa, a w Lęborku Poltarex Pogoń mierzyć się będzie z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów. Trzecie spotkanie pomiędzy 3S Polonią Bytom a Olimpią-Unią Grudziądz, ze względu na występ Filipa Szymańskiego w World Ping Pong Masters w Coventry, zostało przełożone na 28. stycznia. W tej serii spotkań pauzuje Energa Manekin Toruń.

Plan 14. kolejki

grupa mistrzowska:

KS AZS AWFIS BALTA Gdańsk – KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki
(22-01-2021, g. 18:00)

KS DEKORGLASS Działdowo – LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz
(22-01-2021, g. 18:00)

DOJLIDY Białystok – SOKOŁÓW SA Jarosław
(22-01-2021, g. 18:00)

grupa spadkowa:

ZKS PALMIARNIA Zielona Góra – UCZELNIA PAŃSTWOWA Zamość
(22-01-2021, g. 18:00)

3S POLONIA Bytom – ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz
(28-01-2021, g. 16:00)

POLTAREX POGOŃ Lębork – FIBRAIN KU AZS POLITECHNIKA Rzeszów
(22-01-2021, g. 17:00)