Do ostatnich piłek ważyły się losy awansu do grupy mistrzowskiej LOTTO Superligi tenisistów stołowych AZS AWFiS Balty Gdańsk i Energa Manekin Toruń. Ostatecznie w czołowej „6” znaleźli się gdańszczanie, którzy pokonali we własnej hali zespół z Grodu Mikołaja Kopernika 3:2.

W pozostałych piątkowych spotkaniach zwycięstwa odniosły Sokołów S.A. Jarosław, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów i Dojlidy Białystok.

Pierwszą rundę LOTTO Superligi zakończą sobotnio-niedzielne mecze Poltarex Pogoni Lębork z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki i Dekorglassem Działdowo.

Wyniki piątkowych spotkań:

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – 3S Polonia Bytom 3:2
Tomasz Lewandowski – Filip Szymański 3:2 (8:11, 11:7, 13:11, 9:11, 11:8)
Szymon Kolasa – Robert Floras 1:3 (9:11, 6:11, 11:6, 6:11)
Piotr Chodorski – Jakub Stecyszyn 3:0 (11:9, 13:11, 11:7)
Tomasz Lewandowski – Robert Floras 1:2 (14:12, 8:11, 3:11)
Piotr Chodorski/Szymon Kolasa – Filip Szymański/Jakub Stecyszyn 2:1 (17:15, 9:11, 11:5)

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Energa-Manekin Toruń 3:2
Patryk Chojnowski – Damian Węderlich 1:3 (8:11, 6:11, 11:4, 7:11)
Tomasz Tomaszuk – Konrad Kulpa 2:3 (11:7, 11:5, 2:11, 9:11, 10:12)
Szymon Malicki – Tomasz Kotowski 3:2 (7:11, 11:4, 9:11, 11:8, 12:10)
Patryk Chojnowski – Konrad Kulpa 2:1 (9:11, 11:6, 11:3)
Szymon Malicki/Tomasz Tomaszuk – Tomasz Kotowski/Damian Węderlich 2:1 (10:12, 11:5, 11:6)

Palmiarnia Zielona Góra – Sokołów S.A. Jarosław 1:3
Mateusz Zalewski – Paweł Chmiel 0:3 (6:11, 6:11, 9:11)
Łukasz Wachowiak – Kou Lei 0:3 (6:11, 7:11, 8:11)
Kamil Nalepa – Dawid Jadam 3:0 (11:4, 11:3, 11:4)
Mateusz Zalewski – Kou Lei 0:2 (11:13, 6:11)

Uczelnia Państwowa Zamość – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Ihor Zavadskyi – Marek Badowski 0:3 (10:12, 4:11, 1:11)
Paweł Kozieł – Pavel Sirucek 0:3 (8:11, 11:13, 9:11)
Marcin Litwiniuk – Miłosz Redzimski 0:3 (9:11, 6:11, 6:11)

Olimpia-Unia Grudziądz – Dojlidy Białystok 1:3
Maxim Chaplygin – Wang Zeng Yi 0:3 (7:11, 3:11, 4:11)
Jan Zandecki – Aliaksandr Khanin 0:3 (7:11, 8:11, 10:12)
Marco Golla – Piotr Michalski 3:1 (11:6, 11:13, 11:1, 11:9)
Maxim Chaplygin – Aliaksandr Khanin 0:2 (7:11, 7:11)