AZS AWFiS Balta Gdańsk i Sokołów SA Jarosław awansowali w piątkowy wieczór do półfinałów fazy play off LOTTO Superligi. Oprócz zespołów z Pomorza i Podkarpacia w strefie medalowej znalazły się także dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo.

Gdańszczanie, którzy rundę zasadniczą zakończyli na piątej pozycji, w ćwierćfinale wyeliminowali Dojlidy Białystok, które od początku 2021 roku występują bez jednego ze swoich liderów – Li Yongyina. AZS AWFiS Balta wygrała w stolicy Podlasia 3:2, a zdecydowanie najlepszym zawodnikiem meczu był Patryk Chojnowski. Brązowy medalista 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej z Arłamowa, w piątkowym starciu odniósł dwa zwycięstwa bez straty seta – z Piotrem Michalskim 3:0 i Aliaksandarem Khaninem 2:0.

Oprócz klubu z województwa pomorskiego do strefy medalowej awansował także Sokołów SA Jarosław. Zespół Kamila Dziukiewicza wygrał we własnej hali z LOTTO Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz 3:1 i zapewnił sobie przynajmniej brązowy medal. Wszystkie punkty dla miejscowych w ćwierćfinałowym starciu wywalczyli zagraniczni zawodnicy – Kou Lei i Sathiyan Gnanasekaran. Autorem honorowego „oczka” dla przyjezdnych był Asuka Machi, który w trzech setach ograł Pawła Chmiela.

Rywalizacja w półfinałach toczyć się będzie systemem „mecz i rewanż”. W pierwszej parze Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z AZS-em AWFiS Baltą Gdańsk, a w drugiej Dekorglass Działdowo rywalizował będzie z Sokołowem SA Jarosław. Zwycięzcy dwumeczu awansują do finału LOTTO Superligi.

Sokołów SA Jarosław – Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:1
Kou Lei – Patryk Jendrzejewski 3:0 (11:2, 11:6, 11:6)
Paweł Chmiel – Asuka Machi 0:3 (9:11, 6:11, 9:11)
Sathiyan Gnanasekaran – Artur Grela 3:1 (11:3, 5:11, 11:9, 11:7)
Kou Lei – Asuka Machi 2:0 (11:4, 12:10)

Dojlidy Białystok – AZS AWFiS Balta Gdańsk 2:3
Aliaksandr Khanin – Tomasz Tomaszuk 3:2 (11:9, 7:11, 11:8, 6:11, 11:8)
Piotr Michalski – Patryk Chojnowski 0:3 (2:11, 3:11, 3:11)
Wang Zeng Yi – Szymon Malicki 3:0 (11:5, 14:12, 11:5)
Aliaksandr Khanin – Patryk Chojnowski 0:2 (10:12, 7:11)