Dwa punkty Jakuba Dyjasa i jedno „oczko” Patryka Chojnowskiego dały Dekorglassowi Działdowo zwycięstwo nad AZS AWFiS Baltą Gdańsk 3:1 w jedynym środowym spotkaniu w LOTTO Superlidze. Dla obrońców mistrzowskiego tytułu była to premierowa wygrana w tym sezonie.

Dyjas w środowy wieczór pokonał najpierw Tomasza Tomaszuka 3:0, a następnie Wanga Zeng Yi 2:1. Bliski pokonania tego drugiego rywala był także Patryk Lewandowski, który mimo prowadzenia 2:0 w setach uległ popularnemu „Wandżiemu” 2:3.

Jedno „oczko” dla Dekorglassu w pierwszym meczu sezonu wywalczył Patryk Chojnowski, który jeszcze w kilka miesięcy temu reprezentował barwy właśnie klubu z Gdańska. Złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w trzech setach uporał się z Szymonem Malickim.

Kolejne spotkania w LOTTO Superlidze zaplanowano na najbliższy piątek. To właśnie w ten dzień rozegrane zostaną mecze 3. kolejki.

Dekorglass Działdowo – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:1
Jakub Dyjas – Tomasz Tomaszuk 3:0 (11:4, 11:4, 11:4)
Patryk Lewandowski – Wang Zeng Yi 2:3 (11:9, 11:6, 6:11, 3:11, 7:11)
Patryk Chojnowski – Szymon Malicki 3:0 (11:8, 11:7, 11:4)
Jakub Dyjas – Wang Zeng Yi 2:1 (11:8, 10:12, 11:5)