Znamy już wszystkie 14 klubów, które wystąpią w Lotto Superlidze w sezonie 2022/23. Nowi drużynami w rozgrywkach są ZKS Palmiarnia Zielona Góra i UKS Villa Verde. Zespół z Małopolski jest 25. w 13-letniej historii rozgrywek. Od początku w najwyższej klasie rywalizują Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki oraz Fibrain AZS Politechnika Rzeszów.

Superliga Tenisa Stołowego powstała w 2009 roku, a miniony sezon był 13. Złoto zdobył Dartom Bogoria, srebro Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, a brąz Dekorglass Działdowo i AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Jak do tej pory od „A” do „Z”, czyli nieprzerwanie od 2009 do 2022 roku, w Lotto Superlidze grały kluby z Grodziska Mazowieckiego i Rzeszowa.

Dwanaście sezonów rozegrała drużyna Polonii Bytom, która awansowała do elity w 2010 roku. Jak dotychczas 11 lat w superlidze spędziły zespoły z Ostródy i Zielonej Góry. Energa-Morliny spadła do 1 ligi, „zamieniając się” miejscami z ZKS Palmiarnią.

Po 10 sezonów na najwyższym szczeblu grają zawodnicy klubów z Grudziądza i Jarosławia. Olimpia-Unia grała z sukcesami do 2016 roku, a potem drużynę przeniesiono do Gdańska. Z kolei rezerwy Olimii-Unii awansowały do Lotto Superligi w 2018 roku.

Dziewięć lat w superligowej elicie są tenisiści stołowi z Działdowa, Lęborka, Torunia, 8 – Bydgoszczy, 7 – Białegostoku, 6 – Gdańska.

W historii zapisały się także kluby z Gorzowa Wielkopolskiego – 4, Miękini (Odra miała w nazwie także Głoskę i Księginice) – 3, Kostrzyna nad Odrą – 2, Nadarzyna – 2, Radzynia Podlaskiego – 2, Trzebini – 2, Zamościa – 2, Frysztaka – 1, Górek Noteckich – 1, Suchedniowa – 1 i Warszawy – 1.

Najbliższy sezon będzie trzecim dla klubu z Zamościa i drugim dla klubu z Suchedniowa. Zadebiutuje UKS Villa Verde Olesno.