Mistrz Europy w grze podwójnej w parze z Chorwatem Tan Ruiwu – Wang Zeng Yi będzie jednym z uczestników niedzielnego turnieju LOTTO Superliga Cup, który zostanie rozegrany w studiu Telewizji Polskiej. Bezpośrednia transmisja z zawodów rozpocznie się o godzinie 15:45 w TVP Sport.

– Wszystkie pomysły, które promują tenis stołowy są dobre. Cieszę się, że pokażemy ludziom w Polsce jak wygląda tenis stołowy na poziomie profesjonalnym. Liczę także, że takie turnieje promocyjne na stałe zagoszczą w telewizji – mówi Wang Zeng Yi, który jest obecnie zawodnikiem Dojlid Białystok.

Oprócz Wanga w niedzielnych zmaganiach w siedzibie Telewizji Publicznej wystąpią także Marek Badowski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Daniel Górak, Tomasz Lewandowski, Czech Pavel Sirucek i Chińczyk Han Qiyao. Zdaniem popularnego „Wandżiego” trudno wskazać zwycięzcę LOTTO Superliga Cup w gronie mężczyzn.

– Trudno powiedzieć, w jakiej dyspozycji są poszczególni uczestnicy turnieju. Ja w ostatnim okresie nie trenowałem zbyt dużo. Tak naprawdę rozpocząłem przygotowania dopiero w momencie „otwarcia” hal sportowych – dodaje Wang, który w polskiej lidze reprezentował m.in. Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki i Kolping Frac Jarosław.

Były Indywidualny Mistrz Polski zaznacza jednak, że z każdym z uczestników LOTTO Superliga Cup wygrywał w swojej karierze. – Z każdym z uczestników niedzielnych zawodów już wygrywałem, więc mogę ich pokonać także w niedzielę. Nie wiem jednak, czy moja aktualna dyspozycja na to pozwoli – informuje pochodzący z Chin tenisista stołowy.

Niedzielny turniej LOTTO Superliga Cup rozpocznie się o godzinie 15:45, a bezpośrednią transmisję z Warszawy przeprowadzi TVP Sport. Warto dodać, że oprócz rywalizacji mężczyzn w studiu Telewizji Polskiej wystąpią również Natalia Bajor i Paulina Krzysiek, a pokazowy pojedynek rozegrają Lucjan Błaszczyk i Norbert Stolicki.