– Dla mnie to coś nowego – mówi przed niedzielnym turniejem LOTTO Superliga Cup Samuel Kulczycki. Młody zawodnik Dekorglassu Działdowo i Liebherr Ochenhausen będzie jednym z ośmiu tenisistów stołowych, którzy powalczą w siedzibie Telewizji Polskiej o triumf w gronie mężczyzn.

– Turniej w studiu TVP Sport to świetny pomysł. Nigdy nie rywalizowałem w zawodach na czas. Cieszę się, że będę mógł zagrać w tej wyjątkowej imprezie. Dla mnie to coś nowego – mówi Kulczycki, który kilka tygodni temu podpisał kontrakt z jednym z czołowych zespołów niemieckiej Bundesligi TTF Liebherr Ochsenhausen.

Ostatnie tygodnie Mistrz Europy juniorów w grze mieszanej w parze z Katarzyną Węgrzyn spędził w rodzinnym Gorzowie Wielkopolskim, gdzie pod okiem taty trenował głównie fizycznie. – W ostatnim czasie trenowałem pod okiem mojego taty. Skupialiśmy się na rzeczach, na które w trakcie sezonu nie miałem czasu. Zwróciliśmy większą uwagę na stronę fizyczną i właśnie pod tym kątem wykonywałem dużo ćwiczeń – informuje Samuel Kulczycki.

Oprócz nowego zawodnika TTF Liebherr Ochsenhausen w niedzielnym turnieju LOTTO Superliga Cup udział wezmą także Wang Zeng Yi, Daniel Górak, Marek Badowski, Maciej Kubik, Tomasz Lewandowski oraz zagraniczni zawodnicy reprezentujący w LOTTO Superlidze polskie kluby – Pavel Sirucek i Han Qiyao. Ponadto w studiu TVP Sport rozegrany zostanie pojedynek kobiet, w którym Natalia Bajor zagra z Pauliną Krzysiek.

Transmisję na żywo z niedzielnego turnieju LOTTO Superliga Cup przeprowadzi TVP Sport. Początek transmisji o godzinie 15:45.