W siedzibie Telewizji Polskiej odbyło się dziś losowanie par ćwierćfinałowych LOTTO Superliga Cup w kategorii mężczyzn. Przypomnijmy, że niedzielny turniej będzie na żywo transmitowany w TVP Sport. Początek relacji o godzinie 15:45.

O zwycięstwo w LOTTO Superliga Cup powalczy ośmiu tenisistów stołowych. W pierwszej parze ćwierćfinałowej pięciokrotny Mistrz Polski w grze pojedynczej – Daniel Górak zmierzy się z aktualnym liderem rankingu światowego juniorów – Samuelem Kulczyckim. Zwycięzca tego starcia w półfinale zagra z lepszym z pary Tomasz Lewandowski – Wang Zeng Yi. Rzeszowianin w 2016 roku był Mistrzem Polski w grze pojedynczej, a popularny „Wandżi” ma w swojej bogatej kolekcji m.in. złoty medal Mistrzostw Europy w grze podwójnej.

W trzecim spotkaniu 1/4 finału dojdzie do konfrontacji dwóch zawodników zagranicznych zgłoszonych do udziału w LOTTO Superliga Cup. Pavel Sirucek z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z reprezentantem Drużynowego Mistrza Polski z Jarosławia – Hanem Qiyao. W ostatniej grze ćwierćfinałowej były Mistrz Europy kadetów w grze pojedynczej i podwójnej – Maciej Kubik rywalizował będzie z jednym z liderów reprezentacji Polski seniorów – Markiem Badowskim.

– Cztery mega ciekawe pojedynki, w których nie potrafię wskazać stuprocentowego faworyta. W niedzielę będziemy mieli okazję zobaczyć bardzo ciekawy tenis stołowy – podsumował losowanie par ćwierćfinałowych Marek Zalewski, Członek Zarządu PZTS.

Niedzielny turniej LOTTO Superliga Cup rozpocznie się o godzinie 15:45, a bezpośrednią transmisję z Warszawy przeprowadzi TVP Sport. Warto dodać, że oprócz rywalizacji mężczyzn w studiu Telewizji Polskiej wystąpią również Natalia Bajor i Paulina Krzysiek, a pokazowy pojedynek rozegrają Lucjan Błaszczyk i Norbert Stolicki.

Pary ćwierćfinałowe LOTTO Superliga Cup:
Daniel Górak – Samuel Kulczycki
Tomasz Lewandowski – Wang Zeng Yi
Pavel Sirucek – Han Qiyao
Maciej Kubik – Marek Badowski