Aktualna Mistrzyni Polski w grze pojedynczej – Natalia Bajor zmierzy się ze srebrną medalistką krajowego czempionatu z Białegostoku – Pauliną Krzysiek podczas niedzielnego turnieju LOTTO Superliga Cup. Transmisja na żywo z zawodów w TVP Sport. Początek relacji o godzinie 15:45.

Bajor, która w stolicy Podlasia wywalczyła swój trzeci złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej, w finałowym pojedynku pokonała Paulinę Krzysiek 4:3. Wrocławianka pokonała reprezentantkę klubu z Nadarzyna także w rozgrywkach ekstraklasy kobiet 3:2 i 3:0.

– Ostatni raz grałam z Pauliną w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Białymstoku i po zaciętej grze wygrałam 4:3. Uważam, że zrobiła duży postęp i grała dobrze w tym sezonie. Co do naszego meczu w niedzielę to ciężko powiedzieć po takiej przerwie. Ja miałam prawie dwa miesiące przerwy ale już jestem w treningu – mówi Natalia Bajor.

Zawodniczki w turnieju LOTTO Superliga Cup nie będą rywalizowały według standardowych zasad znanych z meczów tenisa stołowego. W niedzielnych zawodach pojedynek finalistek ostatnich Indywidualnych Mistrzostw Polski rozgrywany będzie na czas, a zwycięży w nim zawodniczka, która w ciągu 12 minut zapisze na swoim koncie więcej punktów.

– Uważam, ze jest to super pomysł. Pierwszy raz będę brała udział w takim turnieju, mam nadzieje, ze będzie super widowisko – dodaje Bajor, która w ekstraklasie kobiet od kilku sezonów reprezentuje barwy KU AZS UE Wrocław.

Oprócz konfrontacji Natalii Bajor z Pauliną Krzysiek w niedzielnym LOTTO Superliga Cup zostanie rozegrany także turniej z udziałem ośmiu tenisistów stołowych, a na koniec rywalizacji pojedynek pokazowy rozegrają Lucjan Błaszczyk i Norbert Stolicki.