Han Qiyao będzie jednym z dwóch zagranicznych zawodników, którzy wezmą udział w niedzielnym turnieju LOTTO Superliga Cup. – Oglądałem podobny turniej w chińskiej telewizji i cieszył się on sporym zainteresowaniem – mówi zawodnik Kolpingu Frac Jarosław.

Han Qiyao w tym sezonie zadebiutował w polskiej lidze. Wraz z kolegami z Kolpingu Frac Jarosław wywalczył złoty medal w LOTTO Superlidze. Indywidualnie 20-letni Chińczyk wygrał 15 z 19 pojedynków (m.in. wygrał z Panagiotisem Gionisem). W najbliższą niedzielę podopieczny Kamila Dziukiewicza po raz kolejny zaprezentuje się fanom tenisa stołowego w naszym kraju w turnieju LOTTO Superliga Cup.

– Podchodzę do tych zawodów na luzie. Widziałem podobny turniej w Chinach, gdzie Zhang Jike rywalizował z Hou Yingchao na czas. W moim kraju ten pojedynek cieszył się ogromną popularnością i mam nadzieję, że podobnie będzie z niedzielnym turniejem w Polsce – mówi gracz jarosławskiego Kolpingu Frac.

Han Qiyao na co dzień mieszka w Jarosławiu. Od ponad dwóch miesięcy Azjata trenował indywidualnie. Jednak zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja, od poniedziałku 18 maja 2020 roku, przywrócone zostały zajęcia tenisa stołowego w salach i halach sportowych. Han od momentu „otwarcia hal” trenuje w Jarosławiu ze swoimi kolegami z drużyny oraz uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

– Na stałe mieszkam w Jarosławiu i właśnie w tym mieście spędziłem ostatnie tygodnie. Ćwiczyłem głównie fizycznie, a po otwarciu hal rozpocząłem treningi m.in. z Arturem Białkiem, Mateuszem Czernikiem, Dawidem Jadamem czy Szymonem Brudem – dodaje jeden z liderów Drużynowego Mistrza Polski.

Zawodnik Kolpingu Frac Jarosław będzie jednym z dwóch zagranicznych graczy, którzy wystąpią w niedzielnym turnieju LOTTO Superliga Cup. Oprócz niego w studiu TVP Sport zagrają także Czech Pavel Sirucek oraz Polacy: Marek Badowski, Wang Zeng Yi, Daniel Górak, Tomasz Lewandowski, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.