Tenisiści stołowi Lotto Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz zapewnili sobie w niedzielę awans do drugiej rundy Pucharu Europy ETTU. Wicemistrzowie Polski z kompletem zwycięstw wygrali rywalizację w grupie „C”.

Po sobotnich wygranych nad STK Starr Croatia (Chorwacja) 3:0 i TalTech Sports Club (Estonia) 3:0 w niedzielę podopieczni Zbigniewa Leszczyńskiego pokonali pewnie angielski Batts 3:0. Po jednym punkcie dla Lotto Polski Cukier Gwiazdy w ostatnim meczu grupowym wywalczyli Vladislav Ursu, Artur Grela i Padasak Tanviriyavechakul.

Bydgoszczanie udział w turnieju grupy „C” pierwszej rundy Pucharu Europy ETTU kończą w imponującym stylu. Zespół z województwa kujawsko-pomorskiego wygrał wszystkie spotkania w stosunku 3:0, tracąc przy tym tylko dwa sety!

Druga runda Pucharu Europy ETTU została zaplanowano na drugą połowę października.

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Batts 3:0
Vladislav Ursu – Shayan Siraj 3:0 (11:9, 11:9, 11:2)
Artur Grela – Joshua Bennett 3:1 (7:11, 11:7, 12:10, 5:11)
Padasak Tanviriyavechakul – Jack Bennett 3:0 (11:4, 11:6, 11:5)