Tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg rozpoczynają w środę udział w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Zespół z Podkarpacia w austriackim Linzu zmierzy się z TTC Moravsky Krumlov (Czechy), Saint-Denis US 93 Tennis de Table (Francja) i Linz AG Froschberg (Austria).

Na początek zmagań w grupie „D” podopieczne Zbigniewa Nęcka zagrają z wiceliderem czeskiej Extraligi – TTC Moravsky Krumlov. Spotkanie z zespołem, w którym występują m.in. Lenka Harabaszova czy Mitsuki Yoshida, odbędzie się w środę o godzinie 10.

Jeszcze tego samego dnia tarnobrzeżanki zagrają z gospodyniami turnieju – Linz AG Froschberg. Największą gwiazdą tego zespołu jest Sofia Polcanova, która zajmuje aktualnie 16. miejsce w rankingu światowym. W swoich rodzimych rozgrywkach austriacki rywal Enea Siarkopolu zajmuje w tabeli pierwsze miejsce po trzech kolejkach.

Na zakończenie turnieju grupowej w Linzu, zespół z Podkarpacia zmierzy się z przedstawicielem francuskiej Pro A – Saint-Denis US 93 Tennis de Table, w którym występuje niezwykle utalentowana, zaledwie 17-letnia Prithika Pavade. Spotkanie Enea Siarkopolu z drużyną z Saint-Denis zostanie rozegrane w czwartek o godzinie 16:30.

Jeden z trzech pojedynków tanorbrzeżanek w Linzu pokaże na swojej antenie telewizja TVP Sport. W środę o godzinie 21 publiczny nadawca rozpocznie relację z pojedynku zespołu Zbigniewa Nęcka z Linz AG Froschberg. Pozostałe spotkania turnieju grupy „D” będzie można na żywo zobaczyć w telewizji internetowej Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (www.ettu.tv).

Plan transmisji internetowych:

TTC Moravsky Krumlov – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg (środa, godz. 10:00)
ETTU.tv – transmisja

Linz AG Froschberg – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg (środa, godz. 20:15)
sport.tvp.pl – transmisja

Saint-Denis US 93 Tennis de Table – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg (czwartek, godz. 16:30)
ETTU.tv – transmisja

Plan transmisji telewizyjnych:

Linz AG Froschberg – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg
TVP Sport – środa, godz. 21:00-22:55