Tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg zgodnie z oczekiwaniami awansowały do półfinału Ligi Mistrzyń! W ćwierćfinale mistrzynie kraju okazały się lepsze od występującego we francuskiej Pro A – TT Saint-Quentinois.

Po zwycięstwie we Francji 3:0 (9:0 w setach!), we własnej hali tarnobrzeżanki również nie dały szans ekipie TT Saint Quentinois, zwyciężając ponownie 3:0. Tym razem podopieczne Zbigniewa Nęcka w całym spotkaniu straciły dwa seta. W pierwszej grze dnia Yang Xiaoxin pokonała Danielę Dodean-Monteiro 3:2. W pozostałych pojedynkach reprezentantki Enea Siarkopolu zwyciężały 3:0 – Yu Fu wygrała z Emily Bolton, a Elizabeta Samara pokonała Sarah De Nutte.

W półfinale tegorocznej edycji Champions League rywalem drużyny z Podkarpacia będzie Linz AG Froschberg, z którym Enea Siarkopol wygrała w fazie grupowej 3:0. Drugą parę półfinalistów tworzą niemiecki TTC Berlin eastside i francuski Metz TT.

Enea Siarkopol Tarnobrzeg to najbardziej utytułowany klub w dziejach polskiego tenisa stołowego. Zespół z Podkarpacia w sezonie 2018/2019 został triumfatorem Ligi Mistrzyń, a sezonach 2016/2017 i 2015/2016 zajmował drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. W sezonie 2014/2015 podopieczne Zbigniewa Nęcka sięgnęły po zwycięstwo w Pucharze Europy ETTU.

Enea Siarkopol Tarnobrzeg – TT Saint-Quentinois 3:0 (pierwszy mecz: 3:0 dla Tarnobrzega)
Yang Xiaoxin – Daniela Dodean-Monteiro 3:2 (11:6, 6:11, 8:11, 11:7, 6:4)
Yu Fu – Emily Bolton 3:0 (11:7, 11:5, 11:1)
Elizabeta Samara – Sarah De Nutte 3:0 (11:2, 11:8, 11:6)