Zespół Enea Siarkopolu Tarnobrzeg odniósł we wtorek niezwykle efektowne zwycięstwo w grupie „C” Ligi Mistrzyń. Wicemistrzynie Polski pokonały we własnej hali hiszpański Tecnigen Linares 3:0, oddając w całym meczu rywalkom zaledwie 39 małych punktów.

Po ubiegłotygodniowym triumfie nad Tecnigen Linares na wyjeździe, we wtorek podopieczne Zbigniewa Nęcka pokonały hiszpański zespół we własnej hali. Po jednym punkcie dla drużyny z Podkarpacia wywalczyły Fu Yu, Han Ying i Yang Xiaoxin.

Już w Linares dowiedzieliśmy się, że Orawan Parawang nie będzie mogła przylecieć do Polski w związku ze swoimi obowiązkami w Azji. Z kolei do nas dołączyła nasza liderka – Han Ying, więc już przed spotkaniem wiedzieliśmy, że będzie to mecz „do jednej bramki” i tak też się stało – powiedział po spotkaniu Zbigniew Nęcek, trener Enea Siarkopolu Tarnobrzeg.

Przed aktualnym liderem Ekstraklasy jeszcze dwa spotkania w fazie grupowej z francuskim Etival Clairefontaine ASRTT. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższy piątek w Tarnobrzegu, a rewanż zaplanowano na 29. listopada we Francji.

W piątek czeka nas bardzo trudny mecz o pierwsze miejsce w grupie „C” z Etival Clairefontaine i to już będzie spotkanie godne Champions League – dodał twórca sukcesów tarnobrzeskiego klubu.

Tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg w sezonie 2022/2023 bronią tytułu najlepszej drużyny Champions League minionych rozgrywek. W poprzednim sezonie podopieczne Zbigniewa Nęcka w finałowej batalii okazały się lepsze od TTC Berlin Eastside.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Tecnigen Linares 3:0
Fu Yu – Claudia Caragea 3:0 (11:6, 11:6, 11:2)
Han Ying – Roxana Istrate 3:0 (11:2, 11:3, 11:5)
Yang Xiaoxin – Marta Pajares 3:0 (11:3, 11:6, 11:6)