Znakomicie podczas pierwszego dnia turnieju grupy „D” Ligi Mistrzyń zaprezentowały się tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg. Mistrzynie Polski pokonały w środę czeski TTC Moravsky Krumlov 3:0 oraz austriacki Linz AG Froschberg także 3:0.

Start w fazie grupowej rozgrywanego w austriackim Linzu dwudniowego turnieju podopieczne Zbigniewa Nęcka rozpoczęły od pokonania wicelidera czeskiej Extraligi – TTC Moravsky Krumlov 3:0. Tarnobrzeżanki dominowały nad swoimi rywalkami od pierwszej do ostatniej akcji, czego dowodem jest zaledwie jeden stracony set w całym meczu.

Jeszcze lepiej mistrzynie kraju zaprezentowały się w konfrontacji z najwyżej rozstawioną ekipą w grupie „D” drużyną Linz AG Froschberg. Enea Siarkopol pewnie pokonał gospodynie turnieju 3:0, wygrywając wszystkie pojedynki bez straty seta. Po jednym „oczku” dla ekipy z Podkarpacia (podobnie jak w meczu z zespołem z Czechy) wywalczyły w tym spotkaniu Han Ying, Fu Yu i Xiaoxin Yang.

W czwartek, na zakończenie zmagań w grupie „D”, Enea Siarkopol Tarnobrzeg zmierzy się francuskim zespołem Saint-Denis US 93 Tennis de Table, który w swoim jedynym środowym meczu uległ Linz AG Froschberg 1:3. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.