Tenisiści stołowi Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego we własnej hali pokonali 3:0 najlepszą drużynę Francji, GV Hennebont. Pojedynek po myśli grodziszczan rozpoczął Koreańczyk Oh Sang Eun, który w trzech setach pokonał reprezentacyjnego kolegę, Cho Eon Rae. W drugiej grze wyższość gospodarzy uznać musiał Quentin Robinot, były medalista mistrzostw świata i Europy juniorów. Lepszy od Francuza okazał się Daniel Górak, który choć prowadził po dwóch setach już 2:0, ostatecznie wygrał dopiero 3:2. W pamięci kibiców na długo pozostanie akcja z ostatniej partii, w której po długiej, kontratopspinowej wymianie Polak zdobył siódmy punkt.

– Ta akcja zdecydowała o moim zwycięstwie, ponieważ po niej odskoczyłem przeciwnikowi na kilka punktów. Cieszę się, że wytrzymałem psychicznie, bo prowadziłem 2:0 w setach, a zrobiło się 2:2. Zagrała cała drużyna, a poziom całej „trójki” był wyrównany – przyznał były gracz Hennebont, który dwa dni przed meczem skończył 31 lat.

Przypieczętowaniem bardzo udanego występu mistrzów Polski była wygrana Pawła Fertikowskiego nad Dmitrijem Prokopcowem. Reprezentant gospodarzy zagrał naprawdę świetny tenis stołowy, od samego początku narzucając własne tempo i pokonując 3:0 klasyfikowanego znacznie wyżej, reprezentanta Czech.

– Dla takich momentów warto żyć. Zagrałem dzisiaj bardzo konsekwentnie, od pierwszej do ostatniej piłki. Pokazaliśmy, że jesteśmy nieprzewidywalni i że po dwóch wcześniejszych pora?kach nie można nas skreślać – mówił tuż po zakończeniu spotkania Fertikowski.

Mistrzowie Polski odnieśli pierwsze zwycięstwo w grupie D Ligi Mistrzów i mają na koncie cztery punkty. Przed podopiecznymi trenera Redzimskiego teraz seria rewanżowych gier, w których – oprócz Hennebont – zmierzą się z austriackim Walter Wels i niemiecką Borussią Duesseldorf. Dartom Bogoria występuje w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach w Europie po raz 5. w historii.