W Polsce rozgrywane są mecze Lotto Superligi mężczyzn, Ekstraklasy kobiet i w niższych ligach, również w Europie i na świecie odbywają się rozgrywki ligowe i lokalne turnieje. Na listopad międzynarodowe zgrupowania mają zaplanowane obie nasze reprezentacje.

W okresie pandemii koronawirusa Polki trenowały już z Węgierkami i Czeszkami, zaś Polacy przygotowywali się do sezonu m.in. z Belgami, Czechami i reprezentantem Ukrainy w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie.

– Zdajemy sobie sprawę z licznych obostrzeń w poszczególnych krajach, ale jest w nas nadzieja, że powoli znów będziemy wracali do międzynarodowej rywalizacji, przynajmniej na wspólnych obozach. Belgowie i Czesi, podobnie jak my, byli zadowoleni ze wspólnej pracy w Cetniewie, dlatego zaplanowaliśmy na listopad kolejne akcje szkoleniowe. Co z tego wyjdzie, pokaże najbliższa przyszłość – mówi Tomasz Krzeszewski, trener męskiej reprezentacji.

Seniorzy, na czele z liderami kadry Jakubem Dyjasem i Markiem Badowskim, mają zaplanowane 5-dniowe zgrupowanie w Czechach na początku listopada i w Belgii na koniec miesiąca.

– Bardzo chcemy trenować, lecz czy to będzie możliwe? Pytanie czy organizatorzy zgrupowań będą w stanie je przeprowadzić, mając na uwadze obowiązkowe restrykcje. W grudniu chcielibyśmy z kolei trenować ponownie z dwoma-trzema reprezentacjami w Ośrodku PZTS w Gdańsku – dodał szkoleniowiec.

– Reprezentacja kobiet, prowadzona przez trenera Zbigniewa Nęcka, ma również zaplanowane zgrupowanie szkoleniowe w Czechach, tuż po obozie męskich drużyn narodowych. Czekamy na rozwój sytuacji i ostateczne decyzje – przyznał Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Od kilku miesięcy nie odbywają się międzynarodowe zawody pod egidą ETTU i ITTF. W listopadzie Chińczycy chcą przeprowadzić Puchar Świata kobiet i mężczyzn. PZTS prowadzi rozmowy z ETTU ws. przesunięcia Mistrzostw Europy w Warszawie na połowę 2021 roku.