Dwa zgrupowania ma za sobą reprezentacja Polski juniorów osób niepełnosprawnych. Nasi młodzi tenisiści stołowi w lipcu przebywali na obozach w Krakowie i Wiśle.

Pierwsze zgrupowanie zostało przeprowadzone w dniach 1-8. lipca w Krakowie. Drugi obóz odbył się na obiektach Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle (w dniach 15-22. lipca). Kolejna akcja szkoleniowa została zaplanowana w Gorzowie Wielkopolskim w drugiej połowie sierpnia (19-26. sierpnia). – Od początku lipca zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu organizowane są zgrupowania zarówno dla kadry seniorów jak i juniorów – mówi Marek Biernat, trener juniorskiej reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych.

Zgrupowania juniorskiej drużyny przebiegają pod czujnym okiem szkoleniowców i fizjoterapeutów. Kadrę trenerską podczas obozów w Wiśle i Krakowie tworzyli Xu Kai, Marek Konieczka, Andrzej Ochal i Marek Biernat. Na zgrupowanie w Gorzowie Wielkopolskim do sztabu szkoleniowego dołączy także Ryszard Grzelak. – Współpracują z nami także fizjoterapeuci oraz psycholog sportu Małgorzata Fijałek-Żuk. Zajęcia podczas trenigów są bardzo urozmaicone. Dużo czasu poświęcamy na grę na „wiele piłek”, co przynosi niesamowite efekty i widać wyraźnie postępy zawodników. Ponadto na zgrupowaniach towarzyszą nam znakomici sparingparterzy – dodaje Biernat.

Aktualnie nasi reprezentanci przygotowują się do startów krajowych we wrześniu i październiku. – Po Mistrzostwach Europy w Warszawie czekają nas Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w Krakowie (juniorzy i seniorzy). W październiku i listopadzie z kolei zaplanowane zostały trzy turnieje z cyklu Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych, a w międzyczasie odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w Wiśle – informuje szkoleniowiec biało-czerwonych.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że zostały odwołane starty międzynarodowe i członkowie juniorskiej reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych muszą się skupić na turniejach krajowych. Trener Marek Biernat liczy, że jego młodzi podopieczni włączą się do walki podczas seniorskich Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych. – Liczę na niespodziankę i chciałbym, aby któryś z juniorów stanął na podium Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych – zakończył Marek Biernat.