Europejska Unia Tenisa Stołowego poinformowała o zmianie rywala w 2 rundzie grupowej Ligi Mistrzyń dla broniącego tytułu KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Nęcka zagra w grupie C z Etival Clairefontaine ASRTT, a nie z inną francuską drużyną CP Lyssois Lille Metropole.

Jak wyjaśniono w komunikacie, chodzi o wewnętrzny krajowy regulamin. Według niego, CP Lyssois Lille Métropole nie może wystąpić w Lidze Mistrzów kobiet w sezonie 2022/23. W tej sytuacji z klubem z Tarnobrzega w jednej grupie wystąpi Etival Clairefontaine ASRTT.

Trzecim zespołem w gr. C będzie jeden ze zwycięzców wrześniowych turniejów 1 rundy.

W tej sytuacji miejsce Etival Clairefontaine ASRTT w 1 rundzie grupowej Ligi Mistrzyń zajmie kolejny klub z Francji ALCL TT Grand-Quevilly.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg zwyciężył w prestiżowych europejskich rozgrywkach w 2019 i 2021 roku, a w finale grał także w 2016 i 2017 lat.

W męskiej Lidze Mistrzów w nowym sezonie, także od 2 rundy grupowej, wystąpią Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo, zaś w 1 rundzie Pucharu Europy Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.