– Mam bardzo dobre wspomnienia z meczów przeciwko Metz TT, a poza tym cenię perfekcyjną organizację i oprawę spotkań w tym francuskim mieście – mówi Zbigniew Nęcek, trener najlepszej europejskiej drużyny tenisa stołowego Enei Siarki Tarnobrzeg.

W sezonie 2018/2019 tarnobrzeżanki triumfowały w Champions League, po dwóch wcześniejszych przegranych finałach. W ostatnich rozgrywkach były już w półfinale, kiedy międzynarodowa rywalizacja została przerwana z powodu pandemii koronawirusa. W edycji 2020/2021 jednym z rywali będzie Metz TT, a drugiego wyłonią kwalifikacje.

– Do 3 września można zgłaszać nowe zawodniczki do Europejskiej Unii Tenisa Stołowego i zobaczymy, jak wtedy będzie wyglądał francuski zespół. Z naszego rozeznania wynika, że w Metz TT pozostały dwie rumuńskie reprezentantki Daniela Dodean-Monteiro i Adina Diaconu, a dołączyła do nich węgierska kadrowiczka Leonie Hartbrich. W składzie jest również bardzo doświadczona była reprezentantka Niemiec Wu Jiaduo – stwierdził Zbigniew Nęcek, który jest również selekcjonerem drużyny narodowej Polski.

Najbardziej znaną i doświadczoną zawodniczką z podstawowego składu jest 32-letnia Daniela Dodean-Monteiro, była dwukrotna mistrzyni Europy w deblu.

Francuski klub był przeciwnikiem mistrzyń Polski także w ubiegłym roku. Wówczas Enea Siarka dwukrotnie zwyciężyła 3:0. Z kolei w 2016 roku Siarka wygrała 3:0 u siebie i przegrała 1:3 na wyjeździe. Najlepszą zawodniczką Metz TT była wówczas Rumunka Elizabeta Samara, która później podpisała kontrakt z Enea Siarką. Natomiast w finale Pucharu ETTU w 2015 roku ekipa z Podkarpacia pokonała ekipę z Francji 3:1 i 3:2.

– Mam bardzo dobre wspomnienia z meczów przeciwko Metz TT, a poza tym cenię perfekcyjną organizację i oprawę spotkań w tym francuskim mieście. W przeszłości różnice ocenialiśmy te aspekty w innych ośrodkach we Francji, ale w Metz zawsze wszystko było perfekcyjnie przygotowane. Za profesjonalny wizerunek klubu odpowiada prezes Philippe Bordes, a trenerem zespołu jest Loic Belguise. Cieszy nas również bardzo duże zainteresowanie kibiców i bardzo sympatyczne kontakty z Polakami zamieszkałymi w Metz i jego okolicach – dodał polski szkoleniowiec.

Zbigniew Nęcek wyjaśnił, że jego podopieczne pierwsze spotkanie w LM rozegrają w terminie 20-22 listopada w Tarnobrzegu, a rywalem będzie drużyna wyłoniona z eliminacji.

Bezpośrednio w fazie grupowej wystąpi też Stavoimpex Hodonin, czyli zespół, w którym występuje Natalia Partyka.