W piątek, 18 listopada o g. 18:00 KTS Enea Siarkopol zagra u siebie z Etival Clairefontaine ASRTT w Lidze Mistrzyń. W składzie francuskiego zespołu niespodziewanie zabraknie Portugalki Shao Jieni. Zastąpiła ją Rumunka Camelia Iacob, wcześniej znana pod nazwiskiem Postoaca.

Tarnobrzeska drużyna, prowadzona przez trenera Zbigniewa Nęcka, broni tytułu najlepszego klubu w Europie. W pierwszych dwóch meczach tego sezonu z hiszpańskim Tecnigen Lnares Enea Siarkopol wygrał 3:0 i 3:0 oraz 18-1 w setach. Groźniejszym rywalem wydaje się być ekipa Etival Clairefontaine ASRTT, która w Hiszpanii triumfowała 3:1.

W naszym zespole gotowych do gry jest pięć zawodniczek: Han Ying, Fu Yu, Yang Xiaoxin, Natalia Bajor, Kinga Stefańska. Z kolei wśród rywalek niespodziewanie nie ma Shao Jieni. Z tego co wiemy będzie do dyspozycji swojego trenera na rewanż 27 listopada. Do Tarnobrzega przyjechały natomiast Francuzka Marie Migot, Czeszka Hana Matelova i Rumunka Camelia Iacob. Jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Postoaca napsuła nam sporo krwi, pokonując – w barwach austriackiego Linzu – Han Ying – mówi trener Zbigniew Nęcek.

Wynik piątkowego spotkania ma bardzo duże znaczenie dla układu tabeli w grupie C. 2-krotne triumfatorki Ligi Mistrzyń są pewne awansu do ćwierćfinału, ale oczywiście ambicje polskiego klubu są znacznie większe.

Chcemy z 1 miejsca awansować, by w 1/4 finału uniknąć mocnych zespołów z Berlina oraz Linzu. Dlatego tak bardzo zależy nam na korzystnym wyniku piątkowego meczu. Cieszę się, że mamy szeroki, mocny skład i jest możliwość manewru – dodał Zbigniew Nęcek.

W dotychczasowych meczach gr. C po 2 zwycięstwa w barwach zespołu z Tarnobrzega odniosły Yang Xiaoxin, Fu Yu, a po jednym Han Ying, Elizabeta Samara.