Kolejne spotkanie tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń czeka w weekend tenisistki stołowe KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka udały się do Linzu, by z miejscowym AG Froschberg stoczyć w sobotę przedostatni mecz fazy grupowej rozgrywek. Zarówno tarnobrzeżanki, jak i ich najbliższe rywalki, mogą być już spokojne o awans do półfinału LM. Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy grupowej Zamek-SPAR, z dorobkiem siedmiu punktów, zajmuje 2. miejsce w tabeli, a z kompletem zwycięstw prowadzi Linz AG Froschberg – zeszłoroczne zwyciężczynie Ligi Mistrzyń. Sobotni pojedynek będzie mieć więc wymiar niezwykle prestiżowy.

Pierwsze spotkanie z Linzem, w Tarnobrzegu, mistrzynie Polski przegrały 1:3, choć miały ogromną szansę na pokonanie faworyta. Jedyny punkt zdobyła dla KTS-u Han Ying, a Margarycie Piesockiej i Renacie Strbikovej zabrakło niewiele, by wygrać ich pojedynki.

– Jedziemy bez stresu, ale z nadzieją na dobry mecz. W Tarnobrzegu spotkanie nieoczekiwanie mogło zakończyć się sensacją, ale Linz wybronił się po mistrzowsku. Na jego terenie spodziewam się jeszcze trudniejszego zadania – przyznaje opiekun KTS Zamek-SPAR, Zbigniew Nęcek. – Austriacki zespół nie przegrał dotąd w rozgrywkach, a jedyną partię stracił właśnie z nami. To nie daje złudzeń, kto jest faworytem.

– Już ten pierwszy mecz pokazał, z jak silnymi rywalkami przyjdzie grać naszym dziewczętom. Na szczęście wreszcie bez presji. Nie odbierałbym naszej drużynie szans na zwycięstwo, ale wiadomo, jak będzie trudno. Najważniejsze, byśmy pokazali, że mamy mocną drużynę, która jest w stanie podjąć walkę z najlepszymi.

Trener Nęcek zabrał na to spotkanie cztery zawodniczki. Oprócz „pewniaczek” do występu, czyli Niemki Han Ying oraz Czeszki Renaty Strbikovej, w ekipie znalazły się także prezentująca ostatnio wysoką formę Chinka Jia Jun oraz kapitan drużyny Kinga Stefańska. W zespole z Austrii należy spodziewać się występu Czeszki Ivety Vacenowskiej, Niemki Solji Pietrissy oraz naturalizowanej Austriaczki Liu Jia.

Początek sobotniego spotkania w Linzu o godzinie 16:00. W drugim meczu grupy A, który rozegrany zostanie w niedzielę, Rosyjski TTC Tiumeń zmierzy się u siebie z węgierskim Budaorsi 2i SC.